K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

TTC Ostrava 2016 a Kotlářka Praha obhájili tituly


Šimon Bělík a Helena Sommerová byli hlavními tahouny svých družstev na cestě za zlatem

Stejně jako v minulém roce se z titulů mistra republiky družstev staršího žactva radovali hráči TTC Ostrava 2016 a hráčky SK DDM Kotlářka Praha. Oba celky měly ve svém středu jedničky žebříčku staršího žactva a také spoluhráče a spoluhráčky, kteří je podpořili.

Cesta ostravského týmu, v čele se Šimonem Bělíkem rozhodně nebyla snadná. Ve čtvrtfinále mu vzdoroval HB Ostrov Havlíčkův Brod. Martin Skotnica vybojoval první dvouhru nad Filipem Karlem v poměru 3:1, Šimon Bělík porazil Matěje Holuba až po pětisetovém boji. „Tohle byl určitě nejtěžší duel na turnaji. Kluci z Havlíčkova Brodu mě mile překvapili. Bojovali a nechybělo mnoho, abychom měli problémy. Ale naši hoši to zvládli a pak už prošli turnajem bez větších problémů,“ řekl trenér Ostravy Tomáš Demek.

Jeho svěřenci v semifinále porazili SKST Liberec a ve finále Baník Havířov. Pokaždé v poměru 3:1. „S tím jsme počítali. Dva body Šimon, jeden pak Martin. Ve finále jsem ale otočil sestavu a dal Martina Skotnicu na trojku. Vyšlo to a po jeho výhře nad třetím hráčem soupeře už to bylo jasné. Měli jsme celý turnaj pod kontrolou a jsme rádi, že titul zůstal v našem klubu,“ dodal Tomáš Demek.

Baník Havířov, který v semifinále porazil pořádající TJ Ostrava KST, se musel spokojit se stříbrnými medailemi, Ostravané porazili v boji o bronz Liberec 3:1.

Mistrovský titul v kategorii starších žákyň obhájily hráčky SK DDM Kotlářka Praha. A měly to přece jen o něco snazší, než Ostravané. Podobně jako v loňském roce se družstvo mohlo opřít o výkony Heleny Sommerové, které ovšem na turnaji více než zdatně sekundovala Eva Pokorná. V semifinále dvojice z Prahy porazila Sokol PP Hradec Králové 2 a ve finále pak béčko SK Dobré. „Náš finálový soupeř bylo pro mne veliké překvapení, ale postoupil do závěrečného boje zaslouženě. Holky prošly turnajem podle výsledků snadno, vyhrály všechna utkání 3:0, ovšem úplně snadné to nebylo. Vyzdvihnul bych výkon v semifinále proti Hradci Králové. Vítězství Evy Pokorné nad Terezou Bártovou je velmi cenné a hodně nám usnadnilo cestu do finále. Tam už to vlastně nebylo ani tak složité,“ chválil své hráčky trenér Tomáš Vrňák.

Třetí příčku obsadily hráčky Sokola PP Hradec Králové 2, které v boji o bronz porazily pražskou Spartu 3:2.

 

Mistrovství ČR družstev staršího žactva, Ostrava

Finálové výsledky

Starší žáci, finále: TTC Ostrava 2016 – SKST Baník Havířov 3:1

Šimon BĚLÍK – Antonín BAROŠ 3:0 (7,7,9), Kamil KUCHTA nejml. – Daniel KOŠŤÁL 0:3 (-6,-7,-3), Martin SKOTNICA – Jaroslav BAČA 3:1 (5,8,-10,5), Šimon BĚLÍK – Daniel KOŠŤÁL 3:0 (7,7,4).

o 3. místo: TJ Ostrava KST – SKST Liberec 3:1

Vít KADLEC – Robert Alexandru ROSU 3:2 (11,-11,8,-10,8), Lukáš SLAVÍK – Štěpán WALDHAUSER 0:3 (9,9,4), Jan LISZTWAN – Matěj VOGEL 3:0 (0,3,7), Vít KADLEC – Štěpán WALDHAUSER 3:0 (8,4,4).

Další pořadí: 5. SK DDM Kotlářka Praha, 6. STC Slaný, 7. HB Ostrov Havlíčkův Brod, 8. Jiskra Heřmanův Městec, 9. SKST Baník Most, 10. Libín Prachatice, 11. TJ Jiskra Strážnice, 12. Sokol Jaroměř-Josefov 2, 13. SKST Zlín, 14. TJ Batesta Chodov, 15. TJ Dobřany, 16. Hnoyland Hnojice

Starší žákyně, finále: SK DDM Kotlářka Praha – SK Dobré B 3:0

Eva POKORNÁ – Adéla SAZIMOVÁ 3:1 (7,-8,7,11), Helena SOMMEROVÁ – Diana GRIMMELOVÁ 3:0 (8,8,8), Eva POKORNÁ, Helena SOMMEROVÁ – Adéla SAZIMOVÁ, Vendula ŠICHANOVÁ 3:1 (-10,7,2,3).

o 3. místo: TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – AC Sparta Praha 3:2

Tereza BÁRTOVÁ – Andrea JUNGWIRTHOVÁ 3:0 (7,3,7), Adéla ZOUBKOVÁ – Natálie HANDLOVÁ 3:2 (-6,-4,9,7,4), Tereza BÁRTOVÁ, Adéla ZOUBKOVÁ – Andrea JUNGWIRTHOVÁ, Natálie HANDLOVÁ 1:3 (-8,7,-9,-8), Tereza BÁRTOVÁ – Natálie HANDLOVÁ 1:3 (-6,9,-7,-9), Adéla ZOUBKOVÁ – Andrea JUNGWIRTHOVÁ 3:0 (8,10,3).

Další pořadí: 5. TJ Sokol Děhylov, 6. KST Vyšší Brod, 7. TJ Ostrava KST, 8. SK Dobré A, 9. SKST Hodonín A, 10. TTC Příbram, 11. TJ Lomnice, 12. Sokol Stařeč, 13. TTC Ústí nad Orlicí, 14. TJ Sokol Plzeň V., 15. T.J. Sokol Vsetín, 16. KST Jirkov.

Kompletní výsledky turnaje starších žáků najdete ZDE

Kompletní výsledky turnaje starších žaček najdete ZDE