K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

TTC Ostrava 2016 dnes vstupuje do Ligy mistrů


Jedničkou ruského Jekatěrinburgu je dánský reprezentant Jonathan Groth

Potřetí v řadě budou hráči TTC Ostrava 2016 bojovat s předními evropskými týmy v prestižní Lize mistrů. Dnes vstoupí na domácích stolech od 17 hodin do soutěže utkáním s ruským Jekatěrinburgem. Ten disponuje skvělou jedničkou Dánem Jonathanem Grothem (24. na světovém žebříčku), ruským reprezentantem Alexandrem Šibajevem (47.) a Chorvatem Andrejem Gacinou (49.).

Šest kvalitních utkání pro hráče ostravského týmu a tři domácí pro jeho fanoušky jsou bezesporu velmi příjemným zpestřením sezony. Tvrdí před startem Ligy mistrů šéf klubu Petr Korbel. „My víme, že jsme outsiderem skupiny. To ovšem neznamená, že se nepopereme přinejmenším o třetí místo ve skupině, které zaručuje start v jarní části Poháru ETTU. Diváci uvidí v akci stolní tenisty evropské špičky, pro naše hráče je to zase šance změřit s nimi sílu. Věřím, že nastoupí bez zbytečného respektu, a přestože nemám obecně rád v souvislosti s mistrovskými zápasy slova užít si to, tohle je možná právě ten případ, kdy se to hodí. Hráči nejsou pod žádným tlakem, ani v jednom duelu nebudeme favoritem, takže je to možnost jak bez nervů prodat vše, co mají natrénováno. A fanoušci to věřím ocení. Rád bych je tímto podval na utkání proti Jekatěrinburgu.“

Jedničkou ve skupině B je dánský celek Roskilde Bordtennis BTK 61, který před sezonou angažoval anglickou hvězdu Liama Pitchforda (18.). Společně se Slovincem Bojanem Tokičem (46.) bude patřit k největším favoritům skupiny. Třetím týmem ve skupině je rakouský Walter Wels má naopak ve svém středu Korejce Ganghyeon Parka (63.) nebo Chorvata Frane Kojiče (95.).

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE