K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Turnaj mládeže v polském Wladyslawowu je špičkově obsazen


Los české juniory a kadety nešetřil. Změří síly s účastníky TOP 10

Na severu Polska ve Wladyslawowu začne v úterý skvěle obsazený turnaj seriálu WTT Youth Series. Startuje na něm absolutní evropská špička v kategoriích U19 a U15. Hraje se opět už „tradičním“ způsobem, kdy jsou od sebe odděleny kategorie chlapců a děvčat.

Jako první půjde do bojů sedmička českých hráčů. Ve dvoudenním turnaji budou hrát nejen dvouhru, ale někteří také čtyřhru. Skvělou účast lze vysvětlit nejen šancí získat body do světového žebříčku, ale také zajímavými odměnami. Vítězové dvouhry U19 totiž inkasují 2000 dolarů, vítězové mladší kategorie U15 polovinu.

Kategorie Star Contender je sérií turnajů, kam se hráč nebo hráčka musí kvalifikovat na základě žebříčku. Do kvalifikace se dostane pouze maximálně dvaatřicet hráčů. Například ve dvouhře juniorů U19 tím posledním byl Francouz Thibault Poret, který je v oficiálním světovém žebříčku ITTF v kategorii U19 na 52. místě. Bez ohledu na to, jak jsou žebříčky ovlivněny situací v době pandemie koronaviru, určitou vypovídací hodnotu to bezesporu má.

V osmi skupinách soutěží chlapců se to tedy hemží známými hráči, z nich řada startovala na nedávném turnaji TOP 10. Z každé skupiny postoupí do hlavní soutěže pouze dva nejlepší. Češi to rozhodně nebudou mít snadné. Adam Štalzer má ve skupině světovou jedničku a úřadujícího juniorského mistra Evropy Kay Stumpera z Německa, Ondřej Květon druhého hráče víkendového TOP 10 Ivora Bana z Chorvatska, Šimon Bělík svého odvěkého rivala a třetího na TOP 10 Macieje Kubika z Polska a k tomu ještě Rumuna Eduarda Ionesca, který byl na stejném turnaji sedmý. Tomáše Martinka zase čeká další Rumun Andrei Theodor Istrate, devátý o víkendu ve Francii.

Kadeti na tom nejsou o moc lépe. Jindřich Morávek změří síly s vítězem TOP 10 a světovou dvojkou Iulianem Chiritou, David Sochor s Iliou Koniuchovem z Ruska, který byl v Tours šestý. Pouze nejmladší člen výpravy Jan Škalda žádnou velkou hvězdu ve skupině nemá. To ovšem samozřejmě neznamená, že by Slovák Samuel Arpáš nebo Němec Luis Kraus byli slabšími soupeři.

 

WTT Youth Star Contender Wladyslawowo

Soupeři českých hráčů v kvalifikaci

Dvouhra U19

Skupina 1: Kay Stumper (Něm.), Alexis Lebrun (Fr.), Adam ŠTALZER, Maksymilian Miastowski (Pol.)

Skupina 2: Ivor Ban (Chorv.), Ondřej KVĚTON, Daniel Rinderer (Něm.), Milosz Redzimski (Pol.)

Skupina 4: Eduard Ionescu (Rum.), Šimon BĚLÍK, Maciej Kubik (Pol.), Hayate Suzuki (Jap.)

Skupina 5: Andrei Theodor Istrate (Rum.), Andrea Puppo (It.), Tomáš MARTINKO, Szymon Kolasa (Pol.)

Dvouhra U15

Skupina 1: Iulian Chirita (Rum.), Jindřich MORÁVEK, Pavol Kokavec (Sloven.)

Skupina 6: Ilia Koniuchov (Rus.), Julian Rzihauschek (Rak.), David SOCHOR, Patryk Zyworonek (Pol.)

Skupina 8: Samuel Arpáš (Sloven.), Luis Kraus (Něm.), Jan ŠKALDA, Artur Gromek (Pol.)

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE