K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Turnaj mužů a žen TOP 8 vrcholí


Tomáš Tregler prošel turnajem bez prohry a vyhrál soutěž mužů. Stejné úspěšná byla i Hana Matelová

V Olomouci vyvrcholil dvoudenní turnaj TOP 8. Vítězem soutěže mužů se stal Tomáš Tregler, který v souboji dvou neporažených hráčů zdolal Tomáše Konečného 4:2. Turnaj žen ovládla Hana Matelová, ani ona neochutnala v průběhu dvou dnů hořkost porážky.

Druhý den turnaje zahájily zápasy 5. kola soutěže mužů. Byly pouze dva. Zatímco Patrik Klos si až nečekaně snadno poradil s obranářem Stanislavem Kučerou, dva Tomášové Konečný s Polanským svedli velmi vyrovnanou bitvu. Lépe v ní začal Konečný, který vyhrál úvodní dva sety. Jeho mladší soupeř dokázal snížit, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Konečný udržel taktovku zápasu ve svých rukou a zapsal si čtvrtou výhru na turnaji. V tu chvíli bylo jasné, že o celkovém vítězi rozhodne jeho zápas s Tomášem Treglerem.

V turnaji žen nezadržitelně mířila za vítězstvím Hana Matelová. Česká ženská jednička porazila další soupeřku výsledkem 4:0, tentokrát na ni nestačila Karolína Mynářová. Průběžně druhá v pořadí Karin Adámková také nezaváhala a po výhře 4:1 nad Kateřinou Tomanovskou udržela i po pátém kole druhou příčku. Složitou cestu za vítězstvím měla Dana Čechová. V souboji s Anetou Širuček Kučerovou prohrávala 0:2 na sety, ovšem pak změnila taktiku a postupně se vracela do zápasu. V šestém setu už nedala své soupeřce šanci a vyhrála nakonec 4:2. Stejným poměrem porazila i Nikita Petrovová juniorku Lindu Záděrovou.

Muži, kteří od třetího kola pokračovali pouze v šesti, měli program a pořadí zápasů značně narušené. Proto také například odehrál Tomáš Tregler první den turnaje čtyři zápasy, kdežto druhý den ho čekal jen jeden proti Tomáši Konečnému. Shodou okolností však šlo o souboj o celkové vítězství v turnaji. Původně patřil do programu 7. kola, ovšem po dohodě obou hráčů byl součástí 6. kola. V něm nejprve přehrál Stanislav Kučera nečekaně Tomáše Polanského 4:2 a Patrik Klos vybojoval sedmisetovou bitvu s Ondřejem Bajgerem, nejzajímavější duel se však odehrával na stole č. 1.

Lépe do zápasu o celkové prvenství vstoupil Tomáš Konečný, vyhrál první set, jenže Tomáš Tregler měl dostatek sil na zvrat. Po herní stránce jednoznačně nejhezčí souboj nabídl spoustu tvrdých a rychlých výměn. V nich byl postupem času přece jen o něco jistější Tregler. „První den jsem sice odehrál čtyři zápasy, ale to nebylo důležité. Máme za sebou tři týdny kvalitní kondiční přípravy a nic velkého jsem od své hry neočekával. Důležité bylo, že jsem vyhrál hned první zápas na turnaji s obranářem Standou Kučerou. On dokáže vzít hodně sil, ale mě tohle vítězství paradoxně nakoplo. Navíc jsem si ráno odpočinul o něco déle, než Kony, který hrál hned první ranní zápas,“ spokojeně se usmíval Tomáš Tregler.

Souboj s Konečným podle jeho slov byl herně určitě nejlepší. „Dobře se známe, vím, že má velmi dobrou pasivní hru. Bylo jasné, že nesmím kazit první míčky a občas ho nechat hrát. Řekl bych, že postupně jsem začal mít trochu navrch, ale bylo to hodně těsné, boj o každý míček. Mám z vítězství na turnaji samozřejmě radost, ale teprve až velké mezinárodní turnaje, které nás teď v srpnu čekají, ukážou, jak na tom jsme. Tam teprve narazíme na soupeře, které tak dobře neznáme,“ dodal. V Olomouci tak za vítězným Treglerem obsadil druhou příčku Tomáš Konečný s jednou porážkou. Třetí místo obsadil díky lepšímu vzájemnému zápasu Patrik Klos, který odsunul na čtvrté místo Ondřeje Bajgera. Pátý skončil Stanislav Kučera a šestý Tomáš Polanský.

Závěrečná dvě kola turnaje žen se hrála v těsném sledu za sebou. V tom předposledním vyhrály papírové favoritky, Hana Matelová sice ztratila proti Anetě Širuček Kučerové první dva sety na turnaji, ovšem nakonec stejně pokračovala na vítězné vlně. Vyhrály také Karin Adámková, Dana Čechová a Kateřina Tomanovská.

Teprve až poslední zápasy daly Haně Matelové definitivní jistotu vítězství. V souboji dvou nejlépe postavených českých hráček na světovém žebříčku porazila Danu Čechovou 4:0 a byla moc ráda, že turnaj zvládla s takovým přehledem. „Ono to není vůbec jednoduché hrát proti soupeřkám, které velmi dobře znám a ony znají mne. Je potřeba se soustředit od začátku až do konce, udržet pozornost a motivaci. To se mi povedlo a jsem za to moc ráda. Určitě budou i pro mne důležité výsledky hlavně na turnajích World Tour, tohle byl především doklad, že jsem na sezonu dobře připravená,“ řekla spokojeně a dodala, že její suverénní cesta turnajem byla trichu nečekaná i pro ni samotnou. „Určitě jsem nečekala, že až na zápas s Anetou, vyhraju všechno 4:0. Ale znovu opakuji, my se všechny velmi dobře známe, s Danou Čechovou jsem toho například spoustu natrénovala před pár týdny na asijském turné.“

Za suverénní Hanou Matelovou obsadila druhou příčku s jednou prohrou Karin Adámková, třetí skončila Dana Čechová a čtvrtá Karolína Mynářová. O pořadí na pátém až osmém místě rozhodly vzájemné zápasy, z nichž vyšla nejlépe Nikita Petrovová. Osmá skončila Linda Záděrová, která si v posledním kole na své konto připsala jedno cenné vítězství nad Kateřinou Tomanovskou.

 

Turnaj TOP 8 mužů a žen, Olomouc

Dvouhra mužů

5. kolo: Tomáš KONEČNÝ – Tomáš POLANSKÝ 4:2 (7,9,-8,12,-9,5), Patrik KLOS – Stanislav KUČERA 4:0 (5,1,3,13).

6. kolo: Patrik KLOS – Ondřej BAJGER 4:3 (-6,-7,8,6,-6,8,4), Stanislav KUČERA – Tomáš POLANSKÝ 4:2 (-6,10,-3,7,9,8).

7. kolo: Tomáš TREGLER – Tomáš KONEČNÝ 4:2 (-8,6,12,-9,10,5), Ondřej BAJGER – Tomáš POLANSKÝ 4:3 (8,-9,-9,-8,4,7,12).

Konečné pořadí: 1. Tomáš TREGLER 5 vítězství/0 porážek, 2. Tomáš KONEČNÝ 4/1, 3. Patrik KLOS 2/3, 4. Ondřej BAJGER 2/3, 5. Stanislav KUČERA 1/4, 6. Tomáš POLANSKÝ 1/4.

Dvouhra žen

5. kolo: Hana MATELOVÁ – Karolína MYNÁŘOVÁ 4:0 (6,5,3,5), Karin ADÁMKOVÁ – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:1 (10,7,10,-7,7), Dana ČECHOVÁ – Aneta ŠIRUČEK KUČEROVÁ 4:2 (-5,-8,11,7,7,3), Nikita PETROVOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 4:2 (4,-9,7,6,-6,8).

6. kolo: Karin ADÁMKOVÁ – Karolína MYNÁŘOVÁ 4:0 (11,10,7,7), Kateřina TOMANOVSKÁ – Nikita PETROVOVÁ 4:1 (-7,5,8,7,9), Dana ČECHOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 4:1 (-7,6,6,1,8), Hana MATELOVÁ – Aneta ŠIRUČEK KUČEROVÁ 4:2 (4,-9,-5,5,4,6).

7. kolo: Hana MATELOVÁ – Dana ČECHOVÁ 4:0 (10,10,10,5), Karin ADÁMKOVÁ – Aneta ŠIRUČEK KUČEROVÁ 4:1 (-8,10,8,6,3), Karolína MYNÁŘOVÁ – Nikita PETROVOVÁ 4:0 (3,9,5,4), Linda ZÁDĚROVÁ – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:1 (9,8,-7,9,9).

Konečné pořadí: 1. Hana MATELOVÁ 7/0, 2. Karin ADÁMKOVÁ 6/1, 3. Dana ČECHOVÁ 5/2, 4. Karolína MYNÁŘOVÁ 3/4, 5. Nikita PETROVOVÁ 2/5, 6. Kateřina TOMANOVSKÁ 2/5, 7. Aneta ŠIRUČEK KUČEROVÁ 2/5, 8. Linda ZÁDĚROVÁ 1/6.