K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Turnaj TOP 16 vyhráli Němci Ovtcharov a Soljaová


Německý reprezentant vyhrál prestižní měření sil už popáté v kariéře

Diváci ve švýcarském Monteux sledovali dvoudenní turnaj CCB Europe TOP 16 Cup, který se musel líbit. Zvláště pak jeho vyvrcholení. Oba finálové zápasy na sedm setů, oba mimořádně dramatické. A v obou případech vyhráli Němci.

Ve finále ženské dvouhry obhájkyně trofeje Rumunka Bernadette Szöcsová vedla nad Němkou Petrissou Soljaovou už 3:0 na sety, ale ani to jí nestačilo. Zkušená Soljaová s kamennou tváří v úvodu sledovala, jak se její soupeřce prakticky všechno daří. Pak ovšem postupně získávala převahu, Szöcsová byla trochu zaskočená a v rozhodujícím setu už ani nedokázala vzdorovat.

V boji o třetí příčku si poradila první nasazená hráčka turnaje Rakušanka Sofia Polcanovová s Polkou Natálií Partykovou, pro níž byl už samotný postup do semifinále obrovským úspěchem. Česká reprezentantka Hana Matelová vypadla na turnaji v prvním kole s Bernadette Szöcsovou.

Do závěrečné dvouhry celého podniku se probojovali dva kamarádi a spoluhráči z ruského Orenburgu. Bělorus Vladimír Samsonov a Němec Dimitrij Ovtcharov. Ten v semifinále vyřadil Timo Bolla a začal dobře i ve finále. Vedl nad legendárním Samsonovem 2:1 na sety a působil celkově aktivnějším dojmem. Jenže Vladi turnaj TOP 16 v minulosti vyhrál, stejně jako jeho soupeř, už čtyřikrát a svoji jistou hrou dělal Ovtcharovovi stále více a více problémy. Otočil vývoj zápasu, a přestože Ovtcharov srovnal na 3:3, měl jako první blíž k vítězství Samsonov. V rozhodujícím setu měl za stavu 10:8 dva mečboly. Nevyužil je a nabídl šanci svému soupeři. Ten ji využil a nakonec se radoval ze svého pátého vítězství na turnaji nejlepších Evropanů.

 

CCB Europe TOP 16 Cup, Montreux

Výsledky

Muži, semifinále: Dimitrij Ovtcharov – Timo Boll (oba Něm.) 4:3 (9,3,3,-5,-4,-9,7), Vladimír Samsonov (Běl.) – Daniel Habesohn (Rak.) 4:2 (9,4,-9,9,-6,9), o. 3. místo: Timo Boll – Daniel Habesohn 4:3 (7,4,-7,-9,-3,10,5), finále: Dimitrij Ovtcharov – Vladimír Samsonov 4:3 (-6,8,3,-14,-6,7,10).

Ženy, semifinále: Bernadette Szöcsová (Rum.) – Natalia Partyková (Pol.) 4:3 (8,-9,8,-10,12,-9,2), Petrissa Soljaová (Něm.) – Sofia Polcanovová (Rak.) 4:2 (13,-4,7,-3,10,9), o 3. místo: Sofia Polcanovová – Natalia Partyková 4:2 (-7,4,-7,10,7,6), finále: Petrissa Soljaová – Bernadette Szöcsová 4:3 (-9,-9,-6,10,8,8,4).

Více informací o turnaji najdete ZDE