K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Týmy Německa a Rumunska obhájily mistrovské tituly


Němci na šampionátu neprohráli ani jeden zápas a potvrdili svoji suverenitu

Na evropském trůnu v soutěžích družstev se za dva roky nic nezměnilo. Opět se ze zlatých medailí radovaly týmy Německa v soutěži mužů a Rumunska v soutěži žen. Ve francouzském Nantes nezaváhaly ani v jednom utkání.

Naprosto suverénním způsobem prošli turnajem muži Německa. Ve skupině vyřadili Českou republiku a Rusko, pak si ve čtvrtfinále poradili se Slovinskem a v semifinále nedali šanci domácímu výběru Francie. A ani ve finále se s Portugalci příliš nemazlili. Opět nastoupili v nejsilnějším složení a trojice Timo Boll, Dimitrij Ovtcharov a Patrick Franziska přehrála Portugalce, jak jinak, než bez ztráty bodu 3:0. Němci vybojovali osmý titul v historii.

Naopak historicky pátý titul vybojovaly hráčky Rumunska. Navázaly na dva roky staré vítězství ve finále a také ony byly na turnaji k nezastavení. Bernadette Szocsová, Elizabeta Samarová a Daniela Monteirová Dodeanová si v semifinále poradily s Polkami a ve finále je čekaly trochu překvapivě Portugalky. Ty ve čtvrtfinále porazily Němky, zvládly i semifinálový duel s Maďarskem, ovšem na zkušené Rumunky už neměly. Dvojice Asiatek v barvách Portugalska sice prohrála své zápasy až po boji 2:3, ovšem i to je doklad obrovské herní vyspělosti a síly rumunského celku. Zaslouženě se mohl radovat z titulu.

 

Mistrovství Evropy družstev, Nantes

Finálové výsledky

Ženy, semifinále: Rumunsko – Polsko 3:1, Portugalsko – Maďarsko 3:1. Finále: Rumunsko – Portugalsko 3:0. Bernadette Szcocsová – Shao Jieni 3:2 (7,-8,-6,7,6), Daniela Monteirová Dodeanová – Yu Fu 3:2 (-7,8,9,-6,3), Elizabeta Samarová – Leila Olivierová 3:0 (9,7,6).

Muži, semifinále: Portugalsko – Švédsko 3:2, Německo – Francie 3:0. Finále: Německo – Portugalsko 3:0. Dimitrij Ortcharov – Marcos Freitas 3:0 (7,7,8), Timo Boll – Joao Monteiro 3:1 (7,-4,9,7), Patrick Franziska – Tiago Apolonia 3:0 (10,9,4).

Kompletní informace o ME družstev najdete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky