K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ukázka asijské obrany nadchla teplické děti


Nadšeně pak povzbuzovaly Fifinku v zápase proti paní ředitelce

Členové divizního SKST Teplice byli hlavními protagonisty v pořadí už 18. show Všichni za stůl, která od poloviny dubna putuje napříč Českou republikou. Atraktivní formou představuje dětem stolní tenis nejen jako zajímavý a dostupný způsob sportovního vyžití, ale rovněž cestu k možné realizaci svých snů.

Více než stovka žáků a žákyň ZŠ Na Stínadlech viděla několik krátkých prezentací hry, od tréninku s robotem až po divácky velmi oblíbenou exhibici s ukázkou vysoké asijské obrany. Hráči teplického klubu Daniel Kadlec s Michalem Vítem, stejně jako jejich spoluhráči Stanislav Čáp, Martin Mašek, Petr Vitiska a Kateřina Krausová se po těchto ukázkách trpělivě věnovali dětem. O to totiž během dvouhodinového programu šlo především.

Mezi stoly tradičně poskakovala komiksová postavička Fifinka, jejíž zápas s ředitelkou školy děti nadšeně povzbuzovaly, většinu času však strávily plněním dovednostních soutěží a samozřejmě nácvikem hry. Trenéři Radek Chalupa s Karlem Soukupem trpělivě předváděli správné držení pálky, postavení za stolem a základní herní činnosti. Doslova ve svém živlu byl předseda klubu a trenér kroužku stolního tenisu při základní škole Karel Freimann. „Z webových stránek, ale i od kolegů, kde tato akce již proběhla, jsme věděli, co nás zhruba čeká. I my jsme si pevně doufali, že se děti budou bavit. Tolik smíchu, křiku a radosti jsem ale opravdu netušil. Jsem přesvědčen, že náš kroužek bude mít dostatek nových zájemců a po prázdninách se do toho pustíme,“ řekl po skončení show.