K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Úspěšný vstup českých barev do dvouher na MEJ v Kluži


Anna Klempererová neztratila v souboji s Nizozemkou Chanou Van der Venneovou ani set

Do druhého kola dvouhry na juniorském šampionátu v Kluži postoupila drtivá většina českých hráčů. Doplní tak trio nasazených Šimona Bělíka, Zdenu Blaškovou a Lindu Záděrovou. Pouze dva junioři se mezi 64 nejlepších neprobojovali. Soutěž útěchy si zahrají Radim Bako a David Průša.

Kadeti zahájili soutěž se stoprocentní úspěšností. Všichni tři porazili své soupeře výsledkem 4:1. V případě Ondřeje Květoně to však bylo zbytečné plýtvání silami. Český reprezentant totiž v duelu s Řekem Panagiotisem Adrianosem vedl v čtvrtém setu 10:7 a měl celkově čtyři mečboly. Všechny prohospodařil. „Byl jsem v klidu, protože náskok byl dostatečný. Ale byl jsem pak smutný z toho, že jsem čtyři mečboly zahodil. Bylo to navíc mých chybách. Dopadlo to nakonec dobře a postup do druhého kola je potvrzení mého nasazení. Jsem rád a každé další vítězství už by znamenalo veliký úspěch,“ řekl po zápase Ondřej Květon, kterého ve druhém kole čeká šestnáctý nasazený hráč turnaje Portugalec David Bessa.

Na souboji Matěje Stacha s jedenáctiletým Švýcarem Timothy Falconnierem byl zajímavý především výškový rozdíl obou hráčů. Za stolem totiž proti sobě stál jeden z vůbec nejvyšších stolních tenistů na turnaji proti tomu nejmenšímu. A Stach svého soupeře nepřevyšoval pouze výškou, ale také herně. Po výhře 4:1 postoupil, stejně jako Adam Štalzer po zápase s Kypřanem Sharpelem Eliou.

Počet českých juniorů ve dvouhře hned v prvním kole prořídl. Do soutěže útěchy putují David Průša po prohře 0:4 s Italem Gebriela Piciulinem a také Radim Bako, který prohrál 1:4 se Španělem Albertem Lillem.

Naopak Tomáš Martinko si snadno poradil s tureckým reprezentantem Tugay Yilmazem a František Onderka byl moc spokojný po výhře nad Bělorusem Iliou Kortchinskim. „Konečně jsem na šampionátu zase vyhrál nějaký zápas. Cítil jsem se dneska skvěle, kdybych nedělal lehké chyby, mohl jsem vyhrát i 4:0,“ usmíval se po výhře 4:1. V dalším kole ho čeká obhájce titulu Řek Ioannis Sgouropoulos, což je pro mladého českého hráče obrovská výzva. „Moc se na zápas těším. On je neskutečný ranař, takže, když mě rozstřílí, podám mu ruku a uznám, že na tohle ještě nemám. Nedám mu ale nic zadarmo, pokud se mi podaří nedělat chyby a držet balonek na stole, bude si to muset uhrát sám. Když neuhraje, porazím ho,“ dodal.

První sedmisetovou bitvu z českých hráčů předvedl na turnaji Radek Skála. S Izraelcem Zivem Ishakem to chvílemi vypadalo, že by neměl mít problémy, jenže opak byl pravdou. Zbytečné chyby a naopak soupeřův důraz způsobily, že v sedmém setu odvracel Skála dva mečboly a nakonec musel o výhru tvrdě bojovat. „Byla to moje chyba, jakmile jsem přestal dodržovat taktiku, hned toho využil. Rozbíjel mě tvrdými údery, takže jsem musel hrát trpělivě. Když měl ty mečboly, snažil jsem se to za každou cenu držet na stole. Byl to opravdu hodně těžký zápas,“ přiznal Radek Skála.

Juniorky a kadetky se se svými soupeřkami příliš nemazlily. Postoupily všechny a ztratily maximálně jeden set. Vynikající výkon podala Gabriela Štěpánová proti Ukrajince Polině Šumokovové, bezchybně hrály také Anna Matějovská a Anežka Ilčíková.

Jak přiznala kadetka Helena Sommerová po výhře 4:0 na Slovinkou Nusou Kadisovou, bylo to snazší, než sama před zápasem čekala. „Je vždycky hodně nepříjemné, když o soupeřce nic nevím. Já jsem tuhle Slovinku viděla poprvé. Měla dobrý servis, takže, když jsem pokazila příjem, bodovala. Ale jinak to bylo v pohodě. Dobrý vstup do turnaje,“ hodnotila svůj zápas česká reprezentantka. A spokojená mohla být také Anna Klempererová, která podobně bez ztráty setu vyřadila Nizozemku Chanu Van der Venneovou.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2018 v Kluži

MEJ_2018_logo_1010x0

Výsledky českých hráčů a hráček

Junioři

Dvouhra, 1. kolo: Alberto Lillo (Šp.) – Radim BAKO 4:1 (6,-5,10,5,5), Tomáš MARTINKO – Tugay Yilmaz (Tur.) 4:2 (-9,11,7,-7,12,6), Gabriele Piciulin (It.) – David PRŮŠA 4:0 (7,6,9,7), František ONDERKA – Ilia Kortchinski (Běl.) 4:1 (7,7,-5,1,9), Radek SKÁLA – Ziv Ishak (Izr.) 4:3 (8,6,-9,-6,6,-9,10).

Juniorky

Dvouhra 1. kolo: Anežka ILČÍKOVÁ – Ivona Petričová (Černá Hora) 4:1 (5,1,-8,6,6), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Polina Šumokovová (Ukr.) 4:1 (8,3,-9,14,8), Anna MATĚJOVSKÁ – Karina Grigorijanová (Est.) 4:1 (8,2,-7,6,5).

Kadeti

Dvouhra, 1. kolo: Ondřej KVĚTON – Panagiotis Adrianos (Řec.) 4:1 (7,10,8,-12,9), Adam ŠTALZER – Sharpel Elia (Kypr) 4:1 (9,9,-9,4,9), Matěj STACH – Timothy Falconnier (Švýc.) 4:1 (6,-8,4,4,2).

Kadetky

Dvouhra 1. kolo: Helena SOMMEROVÁ – Nusa Kadisová (Slovin.) 4:0 (9,8,8,6), Anna KLEMPEREROVÁ – Chana Van der Venneová (Niz.) 4:0 (4,10,5,6).

Kompletní informace o MEJ v Kluži najdete ZDE