K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ústecký Slavoj v semifinále play-off Extraligy


Bláznivá čtvrtfinálová série skončila, jak jinak, neuvěřitelným dramatem

Stolní tenisté Slavoje Severotuk Ústí nad Labem prožívají báječnou sezónu, nejlepší v historii klubu. V dnešním čtvrtém utkání čtvrtfinálové série play-off české Extraligy s celkem SKST Charvát Baník Havířov proměnili pomyslný mečbol a po vítězství 4:3 postoupili do semifinále. Na úspěchu Slavoje se pod vedením trenéra Josefa Brauna podíleli zkušený David Štěpánek a dva odchovanci ústeckého klubu Tomáš Polanský a Jakub Seibert.

Bláznivá čtvrtfinálová série play-off české Extraligy mezi Ústím nad Labem a Havířovem dnes měla své čtvrté pokračování na severu Čech. V “našlapané“ ústecké herně začali lépe hosté a zdálo se, že si vybojují pátý rozhodující zápas na domácím stole. Michal Beneš si v úvodním duelu ve třech setech poradil s Davidem Štěpánkem. Pak sice Tomáš Polanský vlétl na Marka Čiháka jako uragán a vyhrál první sadu 11:2, ale zkušený exreprezentant se nenechal vyvést z míry. Hru zpřesnil a vyhrál tři sety po sobě, což přineslo Havířovu druhý bod v utkání. Ústečany vrátil do zápasu Jakub Seibert, který porazil pobledlého Jakuba Fígeľa 3:0.

Čihák IMG_7871

Marek Čihák dnes držel havířovský prapor, vyhrál oba své singly, ale na postup to nestačilo

Po přestávce pokračovala série domácího týmu, Tomáš Polanský si rovněž ve třech setech poradil s Michalem Benešem a bylo vyrovnáno. K obratu ve skóre domácím pomohla zdravotní indispozice Jakuba Fígeľa. Slovenskému hráči nebylo dobře a musel souboj s Davidem Štěpánkem skrečovat. To již natěšení diváci hnali Jakuba Seiberta k zisku postupového bodu. Jenže Marek Čihák byl proti. Zkušený havířovský matador dnes předváděl skvělou reakci na stole a vrátil skóre do nerozhodného stavu. To havířovské stolní tenisty viditelně povzbudilo a Michal Beneš s Markem Čihákem ovládli první set rozhodující čtyřhry. S domácími to nevypadlo dobře, protože i ve druhé sadě Tomáš Polanský s Jakubem Seibertem dlouho prohrávali. Za stavu 1:6 přece jen ožili a po několika skvělých výměnách dotáhli set do dramatické koncovky, kterou vyhráli 16:14. Čtvrtý zápas této čtvrtfinálové série gradoval. Rázem z toho byla bitva o každý míček, o každý bod. Vítěze dramatického utkání přinesla až závěrečná, pátá sada. Ústečané se v ní dostali do slibného trháku, vedli 9:5 a později měli za stavu 10:8 dva mečboly. Čihák s Benešem je odvrátili, ale Polanský se Seibertem byli pořád o krok napřed. Vypracovali si další mečboly a ten celkově pátý, za stavu 13:12 proměnili v historický postup ústeckého Slavoje do semifinále play-off české Extraligy.

Polanský se Seibertem IMG_8112

Tomáš Polanský s Jakubem Seibertem vydřeli vítězství a postup v rozhodující čtyřhře

Proměněný pátý mečbol dvojice Tomáš Polanský – Jakub Seibert v závěrečné čtyřhře odstartoval bouřlivé oslavy stolních tenistů ústeckého Slavoje a jejich příznivců. V klubku těl se na dlouhé minuty ztratil i trenér Josef Braun, který přivedl svůj tým k historickému úspěchu. „Je to fantastické. Kluci zvládli tu přetěžkou sérii s Havířovem, která byla jak přesýpací hodiny. Nakonec jsme ten rozhodující krok k postupu udělali doma před svými fanoušky, o to je dnešní vítězství cennější. Byla to nesmírně vyrovnaná série, rozhodovaly maličkosti. I dnes jsme celkově vyhráli o pouhé dva míčky v závěrečné čtyřhře. Jsem rád, že se nenaplnily názory škarohlídů, kteří nás v souboji s Havířovem předem odepisovali. Všem našim hráčům patří obrovská pochvala. Už se těšíme na semifinále s Havlíčkovým Brodem. To bude pro naše kluky obrovská zkušenost, všichni si budeme zápasy s úřadujícím mistrem užívat,“ uvedl po úterním utkání v Ústí nad Labem trenér Slavoje Josef Braun.

diváci a Výborný IMG_8124

V přeplněné hale vládla bouřlivá atmosféra, dramatické utkání si nenechal ujít ani Richard Výborný

Havířovský trenér Ján Medvecký byl po utkání pochopitelně zklamaný. Věřil, že se čtvrtfinálová série ještě vrátí do Havířova. “Byla to neuvěřitelná série, která přinesla samé vyrovnané zápasy. Dneska jsme sice prohráli, ale myslím si, že jsme byli lepším týmem. Bohužel Fígel měl zdravotní problémy, třikrát zvracel. Přesto nastoupil, chtěl to zkusit, ale nešlo to. Nedá se nic dělat. Je to škoda, mohli jsme si to o postup rozdat v posledním utkání v Havířově. V našem týmu dnes zahrál výborně Marek Čihák. Ve čtyřhře jsem věřil, že to uhrajeme, ale mladý hráči domácích prokázali bojovnost i potřebnou kvalitu. Musíme soupeři pogratulovat k postupu,“ konstatoval Ján Medvecký.


Extraliga mužů ve stolním tenisulogo/Extraliga_muzu__loga_20132014/logo_APK.jpg

Čtvrtfinále play-off

4. zápas

Slavoj Severotuk Ústí nad Labem – SKST Charvát Baník Havířov 4:3

David ŠTĚPÁNEK –  Michal BENEŠ 0:3 (-8,-10,-7), Tomáš POLANSKÝ – Marek ČIHÁK 1:3 (2,-9,8,-9), Jakub SEIBERT – Jakub FÍGEĽ 3:0 (6,3,2), Tomáš POLANSKÝ – Michal BENEŠ 3:0 (5,4,6), David ŠTĚPÁNEK – Jakub FÍGEĽ 3:0 (w.o.), Jakub SEIBERT – Marek ČIHÁK 0:3 (-5,-8,-4), Tomáš POLANSKÝ, Jakub SEIBERT – Michal BENEŠ, Marek ČIHÁK 3:2 (-7,14,-9,7,12). Konečný stav čtvrtfinálové série: 3:1.

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga

Aktualizováno: 1. dubna ve 23:30 hodin