K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Utkání plné zvratů vyhrálo družstvo KT Praha


Tomáš Pavelka pečetil postup Pražanů do finále play off Extraligy mužů

Finále play off Extraligy mužů už zná své dva aktéry. Po hráčích HB Ostrov se do závěrečného boje o titul probojovalo družstvo KT Praha. Ve své herně porazilo SKST Cheb 3:2 a navázalo tak na vítězství v úvodním duelu.

Odveta byla plná zvratů, nečekaných výsledků, ale domácí se nakonec zaslouženě radovali z postupu. Úvodní bod družstva KT Praha vybojoval Martin Olejník, když stejně jako v prvním semifinálovém utkání v Chebu porazil Davida Štěpánka 3:1. Po prohraném prvním setu zlepšil svoji hru a bez větších problémů vyhrál zbylé tři sety za sebou. „Výsledek stejný jako v Chebu. Já jsem se ale dneska cítil lépe než v prvním utkání. Naopak David si tolik nevěřil, to rozhodlo,“ hodnotil stručně svůj výkon Martin Olejník.

Po úspěšném vstupu domácích do utkání přišla studená sprcha. Antonín Gavlas vyvrátil všechny pochybnosti o tom, že by byl v play off nějak limitován a bez jediného zaváhání přehrál Tomáše Pavelku. Srovnal stav utkání na 1:1 a po zisku bodu přiznal, že mu hodně pomohlo nastavení v hlavě. „Říkal jsem si, že i kdybych prohrál, svět se nezboří. Je to jenom sport. Zápas byl tradičně o příjmu. Tentokrát jsem ho zvládal lépe než Tomáš, proto jsem vyhrál. Byl jsem mnohem uvolněnější než v prvním utkání, což se projevilo i na hře,“ řekl k zápasu a údodal, že v herně KT Praha se cítí ještě lépe než na domácích stolech. „Odtrénoval jsem na tomto stole polovinu kariéry, takže se není čemu divit.“

Veledůležitý bod pro hostující družstvo pak vybojoval Ondřej Květon, který nastoupil ve třetí dvouhře proti Martinu Koblížkovi. Potvrdil, že ani na trojce není v týmu Chebu vždy slabé místo. Nečekaně hladce vyhrál 3:0, ale přiznal, že tohle je spíše výjimka. „My spolu často trénujeme a naše zápasy končí většinou 3:2. Tohle byla prostě náhoda,“ řekl a naprosto férově přiznal, že ve druhém setu, kdy málem ztratil vedení 9:0 a soupeř snížil na 9:8, myslel, že set prohraje. „Nevím, co konkrétně se tam pak stalo, myslím, že nějaká kontratopspinová výměna, ale desátý bod jsem nakonec získal. Už jsem si myslel, že set ztratím. Byl to možná klíčový moment zápasu,“ dodal.

Druhý tým po základní části měl nabito na mečbol, a to ještě do čtvrté dvouhry nastoupil Antonín Gavlas. Jeho souboj s Martinem Olejníkem mohl sérii nasměrovat zpět do Chebu k rozhodujícímu duelu. Jenže to se nestalo. Martin Olejník v prvním duelu Gavlase porazil a povedlo se mu to i tentokrát. Ovšem byl to opět boj do posledního míčku. Už ve čtvrtém setu měl Olejník dva mečboly, ty jeho soupeř odvrátil a vyrovnal na 2:2. V rozhodujícím dějství se první k mečbolu dopracoval Olejník, a nakonec ho proměnil. „Mám obrovskou radost, potřebovali jsme utkání dotáhnout do stavu 2:2. Bylo to podobně dramatické, jako v Chebu. Jenže tam já jsem dotahoval a odvracel mečboly, tentokrát to bylo naopak. S Tondou není snadné vyhrávat, ale člověk musí pořád hrát svoji hru, bojovat o každý míček a mně se to tentokrát vyplatilo.“

O osudu utkání tak nakonec rozhodla až pátá dvouhra mezi Tomášem Pavelkou a Davidem Štěpánkem. Stejně jako předchozí zápasy, byl i tohle boj o každý míček a každý bod. Štěpánek začal lépe, ale Tomáš Pavelka předvedl, jaký je bojovník, svojí typickou hrou postupně přetlačil Štěpánka a pečetil tak postup KT Praha do finále. Potěšil tak nejen trenéra Milana Orlowského, ale všechny činovníky klubu. „Jsme neskutečně rádi, že se nám to povedlo. Letos s námi do finále asi nikdo nepočítal, ale povedlo se. Vloni se play off nehrálo, takže si to letos vynahradíme. Je to obrovský úspěch našeho družstva,“ řekl po utkání domácí trenér.

Kouč hostujícího družstva Petr Gavlas přiznal, že vyřazení v semifinále není žádným velkým zklamáním. „Samozřejmě, že teď nás to bude nějakou dobu ještě mrzet, ale jinak si myslím, že jsme uhráli maximum, na co družstvo mělo. Skončili jsme druzí v základní části, postoupili do semifinále a celkově na třetím místě. Vydařená sezona.“

Finálová série o titul mistra republiky mezi HB Ostrov a KT Praha se bude opět hrát na dvě vítězná utkání a začne v polovině května.

 

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Výsledek utkání semifinále

KT Praha – SKST Cheb 3:1

Martin OLEJNÍK – David ŠTĚPÁNEK 3:1 (-7,4,6,5), Tomáš PAVELKA – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-8,-3,-6), Martin KOBLÍŽEK – Ondřej KVĚTON 0:3 (-4,-8,-10), Martin OLEJNÍK – Antonín GAVLAS ml. 3:2 (7,10,-5,-11,9), Tomáš PAVELKA – David ŠTĚPÁNEK 3:1 (-8,6,8,7). Konečný stav série 2:0.

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE