K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Utkání roku pro české ženy se hraje zítra v Litomyšli


Na Hanu Matelovou bude trenér Peter Engel hodně spoléhat, ale potřeba bude skvělý výkon i ostatních

Jediné vítězství dělí české stolní tenistky od přímého postupu na závěrečný turnaj ME družstev 2019 ve Francii. V úvodní fázi šampionátu jsou ve skupině A4 prozatím na druhém místě, se stejným počtem vítězství a porážek jako má Španělsko. Třetí tým ve skupině Maďarsko už je jistým vítězem.

Právě proti Španělsku se české reprezentantky střetnou v posledním utkání a tým, který zvítězí, si může oddychnout a plánovat přípravu na turnaj ve Francii. Proto lze bez nadsázky tento duel označit jako utkání roku. Případná porážka totiž znamená nejistotu a těžké boje ve druhé fázi kvalifikace.

Trenér Peter Engel nominoval to nejlepší, co má v tuto chvíli k dispozici. Hanu Matelovou (57. hráčka světového žebříčku), Danu Čechovou (84.), Karin Adámkovou (106.), Kateřinu Tomanovskou (190.) a Anetu Kučerovou (262.). Proti nim nastoupí kvalitní družstvo, které sice v prvním vzájemném utkání Češky porazily, ale které je papírově na stejné úrovni jako domácí. Naturalizovaná Číňanka Maria Xiao (60.), Galia Dvoraková (77.) a další rodilá Číňanka Zhang Xuan (105.), to je předpokládaná sestava španělského týmu. „Všechna utkání jsou pro mě stejně důležitá, ale tohle je přece jen něco jiného. Poslední utkání kvalifikace, to je opravdu hodně důležité. Když odvedeme stejně dobrou práci jako ve Španělsku, mělo by to být dobré. Čeká nás velmi těžký souboj, ale také divácky hodně atraktivní,“ říká trenér Peter Engel.

Podle jeho názoru je klíčovou postavou týmu soupeřek Maria Xiao, která by měla být jedničkou Španělek. „Tahle hráčka asi bude pro nás největší překážkou. Ale v prvním utkání proti ní zahrála Hana Matelová excelentně. Porazila ji 3:0 a pokud tento výkon zopakuje, Španělky budou mít problém. Je tady samozřejmě i Galia Dvorak, ale já věřím, že Hana může udělat dva body a pak máme obrovskou šanci vyhrát.“

Významnou roli samozřejmě v tak vyrovnaném utkání může sehrát domácí publikum. V Litomyšli by diváci měli vytvořit bouřlivou kulisu a pomoci tak českým hráčkám k vytouženému vítězství. Peter Engel na to spoléhá. „Soupeřky budou pod stejným tlakem jako my, mají stejnou šanci a rovněž musí vyhrát. I s ohledem na první vzájemné utkání v kvalifikaci si proto myslím, že když nám fanoušci pomůžou, favoritem budeme my. Procentuálně tak šedesát ku čtyřiceti,“ dodává.

Utkání mistrovství Evropy družstev o postup na závěrečný turnaj začíná v úterý 4. prosince v hale 3. základní školy v Litomyšli od 18 hodin a sledovat ho můžete živě na ping-pong.tv ZDE

Kompletní informace o kvalifikaci na ME družstev 2019 najdete ZDE