K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Úvodní fáze Ligy mistrů finišuje


Muži Ostravy hrají ve Francii, ženy Hodonína hostí v pátek doma rakouský Linz

Nejprestižnější klubová soutěž v Evropě Liga mistrů se blíží k závěru úvodní fáze, což jsou boje v jednotlivých skupinách. Muži mají před sebou poslední dvě kola, ženy už jen jedno.

Čeští zástupci mají před souboji v tomto týdnu naprosto odlišné postavení. Zatímco muži TTC Ostrava jsou prozatím poslední v tabulce skupiny A, ženy SKST Hodonín – Stavoimpex už mají ve skupině D zajištěn postup do čtvrtfinále.

Ostravané se představí ve čtvrtek 29. listopadu na stolech francouzského AS Pontoise Cergy TT, s nímž v prvním utkání doma prohráli 0:3. V odvetě to budou mít ještě těžší, protože k utkání odletěli opět v silně improvizované sestavě. Stejné, s jakou hráli proti Borussii Düsseldorf nebo v extralize v Havířově. Trojice Tomáš Tregler, Petr Korbel a Šimon Bělík bude ráda za jakýkoliv bod, který z Francie přiveze. Klíčové utkání stejně čeká českého mistra až příští týden, kdy v přímém souboji o třetí příčku hostí 7. prosince portugalský Sporting Clube De Portugal.

To v Hodoníně je atmosféra zcela jiná. Po výhře v Tarnobrzegu si družstvo žen poprvé v historii klubu zajistilo postup do play off a k pátečnímu utkání s LZ Linz Froschberg mohou hráčky nastoupit bez jakýchkoliv nervů. Rakouský celek se opírá o výkony Američanky Wu Yue (50. hráčka světového žebříčku) a Angličanky Ho Tin Tin (105.). Společně s Běloruskou Margaritou Baltushiteovou však první vzájemný duel prohrály 1:3 a stejný výsledek by fanoušci na jihu Moravy brali určitě i tentokrát. Zvlášť, když se jim poprvé v sezoně představí Číňanka Guo Ruichen, která měla veliký podíl právě na vítězství družstva v Rakousku. Společně s Ivetou Vacenovskou a Natalii Partykovou budou chtít dokázat, že nedávné vítězství v Tarnobrzegu nebylo náhodné. Páteční utkání začíná v 18 hodin.

A co další čeští hráči a hráčky, působící v zahraničních klubech? Polský K.S. Dekorglass Dziadowo s Jiřím Vráblíkem v sestavě je v tabulce druhý, ale co je důležité, má lepší vzájemnou bilanci s francouzským Stella Sport La Romagne. Oba celky už se nepotkají a papírově by se tak Dziadowo mělo dostat do čtvrtfinále. Německý 1. FC Saarbrücken s Tomášem Polanským i polský K.S. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki s Pavlem Širučkem jsou dvě kola před koncem bojů ve stejné skupině C na prvních dvou postupových místech s velikou šancí tyto pozice uhájit.

Lubomír Jančařík v SV Mülhausen se bude ve vyrovnané skupině D strachovat o postup až do samotného závěru. Jeho klub má horší vzájemný poměr setů s francouzským G.V. Hennebont T.T. a navíc ho čeká duel se suverénem skupiny TTC Fakel Gazprom. Ovšem může se také stát, že do hry o postup zasáhne i švédský Eslovs Ai Bordtennis a rozhodne se až v úplně posledním utkání mezi Mülhausenem a právě Eslovs Ai Bordtennis.

To Hana Matelová ve francouzském ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT má karty rozdány jasně. I případná prohra 2:3 v pátečním posledním utkání skupiny B se španělským UCAM Cartagena TM bude znamenat postup.

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE

Kompletní informace o Lize mistryň najdete ZDE