K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Berlíně skončil turnaj juniorů a kadetů TOP 10


Nejlepšího umístění z českých zástupců dosáhla Helena Sommerová. Skončila pátá.

Nezúčastnili se ho sice všichni pozvaní hráči a hráčky, přesto ale měl prestižní turnaj TOP 10 juniorů a kadetů skvělou úroveň. Nejlépe si vedli v juniorských kategoriích Němec Kay Stümper a Francouzka Prithika Pavadeová, kteří za tři dny ani jednou neprohráli.

Nejlépe z české trojice dopadla kadetka Helena Sommerová. Sice dobře rozehraný turnaj nedokázala přetavit v některou z medailí, ale nakonec obsadila kvalitní páté místo. I proto, že v její kategorii jako jediné nakonec startoval plný počet desíti hráček. Poslední hrací den nejprve prohrála s Belgičankovu Julií van Huawaertovou 0:3, pak ale porazila Slovenku Dominiku Wiltschkovou a na závěr prohrála s Annou Hurseyovou z Walesu 2:3. Turnaj tak zakončila s bilancí čtyř vítězství a pěti porážek. Kategorii kadetek vyhrála Němka Annett Kaumannová, když prohrála jen jediný zápas. Turnaj kadetů ovládl Francouz Felix Lebrun s bilancí šesti výher a jediné prohry.

V kategorii juniorů si mohl Tomáš Martinko na závěr polepšit, jenže na úvod závěrečného dne prohrál se Slovákem Adamem Klajberem 0:3. Pak sice porazil jeho krajana Filipa Delinčáka 3:1, jenže s bilancí dvou vítězství a čtyř porážek skončil šestý. Vyhrál Němec Kay Stümper, který vyhrál všech šest zápasů.

Ještě o dvě příčky hůř dopadla juniorka Linda Záděrová. Po prohře s Francouzkou Isou Cokovou měla velikou šanci porazit Němku Anastasii Bondarevovou, nezvládla bohužel koncovku šestého setu. Prohrála 2:3 a ani následná výhra nad Srbkou Rekou Bezegovou 3:0 jí nepomohla k posunu pořadím. Kategorii juniorek vyhrála bez jediné porážky Francouzka Prithika Pavadeová.

 

TOP 10 juniorů a kadetů 2020, Berlín

Výsledky českých hráčů a hráček

Junioři: Adam Klajber (Sloven.) – Tomáš MARTINKO 3:0 (9,6,8), Tomáš MARTINKO – Filip Delinčák (Sloven.) 3:1 (9,-6,8,3).

Juniorky: Isa Coková (Fr.) – Linda ZÁDĚROVÁ 3:1 (-10,4,11,8), Anastasia Bondarevová (Něm.) – Linda ZÁDĚROVÁ 3:2 (-11,-9,6,10,4), Linda ZÁDĚROVÁ – Reka Bezegová (Srb.) 3:0 (7,8,7).

Kadetky: Julie van Hauwaertová (Bel.)  – Helena SOMMEROVÁ 3:0 (12,11,4), Helena SOMMEROVÁ – Dominika Wiltschková (Sloven.) 3:1 (7,9,-6,6), Anna Hurseyová (Wales) – Helena SOMMEROVÁ 3:2 (-9,-7,7,5,1.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE