K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Brémách startuje další turnaj kategorie Platinum


Na German Open se představí sedm českých hráčů a hráček, Pavla Širučka prověří spoluhráč z klubu

Mezi nejpopulárnější, ale pochopitelně i nejlépe obsazené turnaje na okruhu 2019 ITTF World Tour Platinum patří German Open. Letošní ročník startuje v úterý v Brémách dvoudenní kvalifikací a do bojů zasáhne i sedm českých nadějí.

Jako první ve dvouhře zasáhne do turnaje Tomáš Polanský, kterého v prvním kole čeká Američan Zhang Kai. Pokud Polanský uspěje, zahraje si ve druhém kole s legendárním Bělorusem Vladimírem Samsonovem.

Všichni ostatní jsou nalosováni přímo do druhého kola. Pavel Širuček má pikantní los. Zahraje si s Polákem Markem Badowskim, spoluhráčem z klubu Grodzisk Mazowiecki, Jubomíra Jančaříka prověří Egypťan Ahmed Saleh. Ve dvouhře žen bude hrát Hana Matelová s Japonkou Harunou Ojiovou, Karin Adámková s Polkou Natalií Partykovou, Aneta Širučková s Němkou Ninou Mittelhamovou a Dana Čechová s Korejkou Lee Zion.

Už samotný postup do hlavní soutěže bude pro kteréhokoliv českého hráči či hráčku úspěch. Startovní listina turnaje opět svojí úrovní připomíná světový šampionát. Nechybí obě světové jedničky Číňané Xu Xin a Chen Meng, ta navíc posílena vítězstvím na Swedish Open minulý týden. Devatenáctiletý vítěz mužské dvouhry ze Stockholmu Číňan Wang Chuqin bude v Brémách samozřejmě také, jenže i on musí hrát kvalifikaci. V době podání přihlášky před měsícem byl „až“ 25. hráčem světa. Mezi nasazené se přitom vešel jako poslední Angličan Liam Pitchford, minulý měsíc 18. hráč žebříčku.

 

2019 ITTF World Tour Platinum, German Open

Soupeři českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 1. kolo: Tomáš POLANSKÝ – Zhang Kai (USA), 2. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Marek Badowski (Pol.), Lubomír JANČAŘÍK – Ahmed Saleh (Egypt)

Dvouhra žen, 2. kolo: Hana MATELOVÁ – Haruna Ojiová (Jap.), Karin ADÁMKOVÁ – Natalia Partyková (Pol.), Aneta ŠIRUČKOVÁ – Nina Mittelhamová (Něm.), Dana ČECHOVÁ – Lee Zion (Kor.)

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Lubomír Pištěj (Sloven.), Pavel ŠIRUČEK – Benedikt Duda, Qiu Dang (Něm.)

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

 

 

Související novinky

Všechny novinky