K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Budapešti skončila kvalifikace, Reitšpies nakonec nepostoupil


Český reprezentant vypadl v předkole se Severokorejcem An Ji Songem

Na kvalifikaci světového šampionátu v Budapešti nebude úplně v dobrém vzpomínat David Reitšpies. Vypadl nejprve společně s Danou Čechovou ve smíšené čtyřhře a nezahraje si ani dvouhru mužů. V předkole prohrál se Severokorejcem An Ji Songem 1:4.

Ve hře tedy zůstal alespoň ve čtyřhře, kde si společně s Lubomírem Jančaříkem snadno poradili s ukrajinskou dvojicí Yevhen Pryshchepa, Yaroslav Zhmudenko. Ve dvouhře se naopak z postupu radoval Tomáš Polanský. V předkole porazil Leong Chee Fenga z Thajska 4:0 a podobně jako při své premiéře na šampionátu před dvěma lety bude hrát první kolo.

V deblových soutěžích neměli s postupem větší problém ani páry Karin Adámková, Aneta Kučerová a Tomáš Polanský, Pavel Širuček.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, předkolo: Tomáš POLANSKÝ – Leong Chee Feng (Thajsko) 4:0 (9,4,7,8), An Ji Song (KLDR) – David REITŠPIES 4:1 (-7,5,4,2,4).

Čtyřhra mužů, 2. kolo: Tomáš POLANSKÝ, Pavel ŠIRUČEK – Josh Shao Han Chua, Yew En Koen Pang (Singap.) 3:0 (9,7,7), Lubomír Jančařík, David REITŠPIES – Yevhen Pryshchepa, Yaroslav Zhmudenko (Ukr.) 3:0 (8,7,3).

Čtyřhra žen, 1. kolo:  Karin ADÁMKOVÁ, Aneta KUČEROVÁ – Lea Houngueová, Christine Kameranová (Pobřeží Slonoviny) 3:0 (1,1,8).

Kompletní informace o MS v Budapešti najdete ZDE