K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Budapešti začalo mistrovství světa, Češi na úvod nezaváhali


Stáli za stolem společně sice poprvé, ale tato premiéra se páru David Reitšpies, Dana Čechová povedla

V Budapešti začalo mistrovství světa jednotlivců soutěží ve smíšené čtyřhře. V kvalifikaci do bojů zasáhly oba české páry a oba byly úspěšné. Kuriozitou bylo, že stejně tak musí projít kvalifikací této soutěže pár, složený z aktuálních světových jedniček. Číňané Fan Zendong a Ding Ning pochopitelně nezaváhala a postoupila do druhého kola.

Podobně si ovšem vedly také obě české dvojice. David Reitšpies s Danou Čechovou stáli společně za stolem vůbec poprvé a proti mexické dvojici Ricardo Villa, Clio Barcenasová se chvíli potřebovali sladit na společnou notu. „Přiznám, že jsem byl trochu nervózní, protože to byl můj vůbec první zápas na mistrovství světa. Zvykal jsem si na nezvyklé osvětlení, ale trvalo to jen necelé dva sety. Pak už to bylo absolutně v pohodě,“ hovořil David Reitšpies o své premiéře na světovém šampionátu.

V tomto směru mu určitě pomohla Dana Čechová, která má zkušeností výrazně víc. „To je pravda, hrála výborně. Nekazila lehké balony a držela hru. Bylo dobře, že soupeř nepatřil k těm kvalitnějším, teď ve druhém kole to bude přece jen těžší. Čeká nás indická dvojice, která bude určitě favoritem. Ale my se o postup pochopitelně popereme,“ dodal.

Ve druhém kole se představí také pár Tomáš Polanský, Hana Matelová, který vyřadil makedonskou dvojici Kristijan Stanojkovski, Ana Stojanovská 3:0. Bezproblémový zápas komentoval Tomáš Polanský slovy: „Vše prozatím funguje, ale tento soupeř nás ještě příliš neprověřil. Teď to bude přece jen něco jiného, Kazach Gerassimenko patří ke světové špičce, takže bude hodně záležet na tom, jak kvalitní je jeho spoluhráčka. Tu prakticky neznám. Jisté ale je, že zápas bude mnohem těžší.“

Nejmladší člen české výpravy je na svém druhém mistrovství světa a žádnou nervozitu před prvním zápasem nepociťoval. „Možná to bylo tím mixem, ale dnes mě čeká i kvalifikace dvouhry a já opravdu nejsem vůbec nervózní. Je to hodně podobné, jako na velkém turnaji světového okruhu. Spousta stolů, velké prostory, tam se člověk hned ztratí. Když nastupuji za klub v malé herně, uprostřed jeden stůl a pár stovek diváků, tam jsou nervy přece jen větší.“

Kvalifikace smíšené čtyřhry pokračuje v odpoledních hodinách prvního hracího dne. Do hlavní soutěže postoupí všichni vítězové druhého kvalifikačního kola.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Smíšená čtyřhra, 1. kolo: David REITŠPIES, Dana ČECHOVÁ – Ricardo Villa, Clio Barcenasová (Mex.) 3:0 (8,8,3), Tomáš POLANSKÝ, Hana MATELOVÁ – Kristijan Stanojkovski, Ana Stojanovská (Makedonie) 3:0 (4,2,7).

Kompletní informace o MS v Budapešti najdete ZDE