K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Bulharsku míří za postupem šest českých zástupců


Tomáš Polanský změří síly v kvalifikaci s Lubomírem Jančaříkem

Úvodní den soutěží na turnaji 2019 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open zasáhli do bojů téměř všichni čeští hráči a hráčky. Pouze Hana Matelová měla volno. Ostatním se dařilo, do dalších bojů ve dvouhrách nepostoupil pouze Tomáš Tregler.

Největší počet zápasů čekal Tomáše Polanského, který ve dvouhře musel absolvovat už první kolo. V něm uspěl, porazil Francouze Romaina Lorentze a v dalším kole vyřadil Srba Szolta Peta. Los mu ovšem do dalšího kola přisoudil dalšího českého hráče Lubomíra Jančaříka. Ten si poradil s Novozélanďanem Deanem Zhuem. Na postup se hodně nadřel Tomáš Konečný. Prohrával v zápase s Chiang Hung-Chiehem z Taiwanu už 0:3 na sety, ovšem dokonalým obratem nakonec sedmisetovou bitvu rozhodl ve svůj prospěch. Naopak, jediným českým zástupcem, který v kvalifikaci dvouhry vypadl, byl Tomáš Tregler. Prohrál s Belgičanem Florentem Lambietem 1:4.

Ženám úvodní kolo vyšlo. Karin Adámková i Dana Čechová své soupeřky přehrály a postoupily do druhého kola, kde se k nim připojí i Hana Matelová. Soupeřky však nebudou mít úplně jednoduché. Adámkovou i Čechovou čekají Číňanky, Matelovou pak hráčka z Taiwanu.

V deblových soutěžích postoupil do dalších bojů pár Karin Adámková, Dana Čechová, naopak Tomáš Polanský s Tomášem Konečným v soutěži končí. Druhý den kvalifikace se rozběhne i soutěž ve smíšené čtyřhře, prozatím jediným párem, který má jistou účast v hlavní soutěži, je dvojice Hana Matelová, Barbora Balážová, dvojice nasazená jako trojka ve čtyřhře žen.

 

2019 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 1. kolo: Tomáš POLANSKÝ – Romain Lorenzt (Fr.) 4:0 (5,8,8,8) , 2. kolo: Tomáš POLANSKÝ – Szolt Peto (Srb.) 4:2 (3,-3,9,4,-6,5), Lubomír JANČAŘÍK – Dean Shu (Nový Zéland) 4:2 (-8,6,-7,2,8,6), Florent Lambiet (Bel.) – Tomáš TREGLER 4:1 (6,-7,5,7,7), Tomáš KONEČNÝ – Chiang Hung-Chieh (Taiwan) 4:3 (-7,-8,-5,7,5,4,6).

Dvouhra žen, 1. kolo: Karin ADÁMKOVÁ – Leonie Hartbrichová (Maď.) 4:1 (9,5,-8,8,8), Dana ČECHOVÁ – Huang Hsin (Taiwan) 4:2 (4,4,-10,8,-11,8).

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Darko Jorgič, Deni Kozul (Slovin.) – Tomáš POLANSKÝ, Tomáš KONEČNÝ 3:1 (2,-7,6,5).

Čtyřhra žen, 1. kolo: Karin ADÁMKOVÁ, Dana ČECHOVÁ – Tatiana Kukulková, Nikoleta Puchovanová (Sloven.) 3:1 (10,-9,6,4). 

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Související novinky

Všechny novinky