K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V družstvech skončili stolní tenisté na paralympiádě pátí


Dvojice Ivan Karabec a Daniel Horut se rozhodně nemusela za svůj výkon stydět

Po bronzovém úspěchu vozíčkáře Jiřího Suchánka se na paralympijských hrách v Rio de Janeiru pokusili o nečekaný výsledek také Ivan Karabec s Danielem Horutem v soutěži družstev. Měli sice výraznou nevýhodu, protože Daniel Horut (klasifikace 7) musel měřit síly s hráči s nižším stupněm postižení. I přesto se pár probojoval do čtvrtfinále a obsadil nakonec dělené páté místo.

V prvním kole česká dvojice nastoupila proti družstvu Egypta. Vítězství 2:0 jí zajistilo postup mezi osm nejlepších týmů soutěže. „Hraje se do dvou vítězných bodů, přičemž na úvod se hraje čtyřhra. To byla naše výhoda, protože v tomto zápase se dal trochu Danův handicap eliminovat. Vyhráli jsme 3:1 a pak jsem nastoupil proti egyptské dvojce. Myslím, že to Egypťané trochu přetaktizovali, mysleli si, že vyhrají čtyřhru a jejich jednička pak rozhodující bod udělá před Dana. Spletli se, po celkem kvalitním výkonu jsem vyhrál 3:0 a postup byl na světě,“ popsal poměrně hladký postup do čtvrtfinále Ivan Karabec.

V dalším kole však českou dvojici čekal mnohem silnější soupeř – Španělsko, v čele se čtvrtým hráčem světa Jose Manuelem Ruizem. „Bylo nám jasné, že postup by se rovnal malému zázraku, ale přesto jsme pochopitelně bojovali. Ve čtyřhře jsme prohráli 1:3, což bylo nakonec rozhodující. Mně se totiž podařilo Ruie porazit 3:1 na sety a předvedl jsem jednoznačně svůj nejlepší výkon na paralympiádě. Po prohraném prvním setu jsem začal hrát víc razantně, což soupeře zjevně zaskočilo. Přes jeho slabší bekhend jsem dělal důležité body a nakonec celý zápas otočil. Cenný skalp tak kvalitního hráče se na paralympiádě cení dvojnásob. Škoda, že právě v rozhodujícím duelu Dan doplatil na nepoměr sil, prohrál s Jorge Cardonou, který má stejně jako já klasifikaci 10. Ale odešli jsme se vztyčenými hlavami, protože to bylo určitě napínavé utkání,“ udělal tečku za hrami v Riu český paralympionik Ivan Karabec.

Kompletní výsledky paralympiády v Riu najdete: https://www.rio2016.com/en/paralympics/schedule-and-results