K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Gliwicích skončila kvalifikace, uspělo v ní pět českých zástupců


Do hlavní soutěže postoupily tři české hráčky, tedy i Tamara Tomanová

Dvoudenní kvalifikaci Polish Open v Gliwicích zvládly z českého pohledu lépe ženy. Ze čtyř postoupily hned tři, naproti tomu mezi muži se podařilo postoupit pouze dvěma.

Bez zaváhání prošla základní skupinou Tamara Tomanová, kterou v prvním kole čeká Argentinka Ana Codinová, a pak v případě úspěchu zřejmě nasazená jednička Japonka Saki Shibatová. Neprohrála ani Kateřina Tomanovská, jejíž první soupeřkou v hlavní soutěží bude domácí Paulina Krzysieková. Třetí postupující je Aneta Širučková, ta změří síly na úvod s Bulharkou Marií Yovkovovou. Nasazená Karin Adámková moc štěstí na los neměla, čeká ji v prvním kole Japonka Chiaki Katoová.

Ve dvouhře mužů postoupil z druhého místa ve skupině Radim Bako. Musel však absolvovat předkolo, v němž prohrál s Egypťanem Kahimem Elhakem 2:4. Naopak přímo do prvního kola se probojoval Stanislav Kučera a jeho prvním soupeřem bude Chorvat Wei Shihao. Tomáš Koldas si hlavní soutěž zahraje taktéž a čeká ho domácí Polák Konrad Kulpa. Nasazený Lubomír Jančařík na úvod změří síly s Rumunem Alexandru Manolem.

A dařilo se i v deblech. Do hlavní soutěže ve čtyřhře mužů postoupil Stanislav Kučera s ukrajinským spoluhráčem Igorem Zavadskim. V prvním kole změří síly s francouzským párem Andrea Landrieu, Jules Rolland. Ve čtyřhře žen mají dva české páry polské soupeřky. Karolína Mynářová s Kateřinou Tomanovskou hrají se sestrami Annou a Katarzynou Wegrzynovými. Dvojice Karin Adámková, Aneta Širučková nastoupí proti dvojici Gabriela Dyszkiewiczová, Agata Zakrzewska. Tamara Tomanová spojí síly s Ruskou Jekatěrinou Černavskou a jejich soupeřkami jsou Francouzka Lucie Gauthierová a Angličanka Ho Tin Tin.

 

2020 ITTF Challenge, Gliwice Polish Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Kvalifikace dvouhry mužů

Skupina 2: Konrad Kulpa (Pol.) – Radek SKÁLA 3:1 (-0,8,4,6).

Skupina 8: Qiu Liang (Něm.) – Radim BAKO 3:0 (11,6,6).

Skupina 15: Stanislav KUČERA – Thor Christensen (Dán.) 3:0 (3,8,4).

Skupina 20: Tomáš KOLDAS – Matteo Mutti (It.) 3:0 w.o.

Předkolo: Kahim Elhakem (Egypt) – Radim BAKO 4:2 (7,-7,6,7,-6,6).

Kvalifikace dvouhry žen

Skupina 9: Tamara TOMANOVÁ – Karolina Weronika Rakowská (Pol.) 3:0 (2,4,2).

Skupina 11: Kateřina TOMANOVSKÁ – Gabriela Dyszkiewiczová (Pol.) 3:2 (4,-10,-9,6,1).

Dvouhra mužů do 21 let, 1. kolo: Artur Grela (Pol.) – Radek SKÁLA 3:1 (-6,13,7,8), Yuossef Abdel-Aziz (Egypt) – Tomáš KOLDAS 3:0 (6,5,10).

Čtyřhra mužů, 2. předkolo: Alex Naumi, Miikka Oconnor (Fin.) – Radim BAKO, Radek SKÁLA 3:1 (5,-9,11,10), Stanislav KUČERA, Igor Zavadski (Ukr.) – Florian Cnudde (Bel.), Peter Hribar (Slovin.) 3:2 (-14,-9,5,5,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE