K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Guimarãesi se dařilo jen Pavlu Širučkovi


Česká mužská jednička si poradila s Lucemburčanem Glodem 4:1

V boji o první dvě místa na olympijský turnaj v Tokiu zůstal ve 2. fázi evropské kvalifikace z českých zástupců už jen Pavel Širuček. V portugalském Guimarãesi porazil Lucemburčana Erica Gloda 4:1 a večer ho čeká čtvrtfinálový souboj s Rusem Vladimírem Sidorenkem. Ze hry je naopak Hana Matelová, která nestačila na Francouzku Prithiku Pavadeovou.

Turnajová jednička Hana Matelová nebyla dnes ve své kůži. Vyhrála sice první set, jenže v dalším průběhu často chybovala. Zejména pak na příjmu. S mladou Francouzkou prohrála už na světové olympijské kvalifikaci v katarském Dauhá a recept nenašla ani tentokrát. „Špatný příjem, to byl největší problém v zápase. Zkoušela jsem hrát víc přes bekhend, ale tam mě pak soupeřka často trestala. Myslela jsem, že nervozita ze mne spadne po prvním vyhraném setu, jenže ono se to nelepšilo. Ztratila jsem tři sety za sebou. Když pokazíte pět příjmů a prohrajete set 9:11 nebo 10:12, je jasné, kde je chyba. Cítila jsem se sice lépe než ve vzájemném zápase v Kataru, ale bylo to málo,“ řekla po prohraném duelu.

Podobně jako Karin Adámková však bude mít na kvalifikaci v Guimarãesi ještě jednu možnost. V sobotu odpoledne začíná 3. fáze turnaje, kde se bude hrát o další dvě místa do Tokia. „Stále platí, že bych si místo na olympiádě ráda uhrála tady. Takže je potřeba na tuhle prohru zapomenout a připravit se další zápasy.“

Stejně jako Matelová čekal první zápas na turnaji také Pavla Širučka. Navíc proti Lucemburčanu Ericu Glodovi, kterého vůbec neznal. Zvládl ho však na jedničku a po vítězství 4:1 postoupil dál. Pro klidný průběh zápasu byl důležitý první set, který český hráč vyhrál 15:13. Pak se jeho hra o poznání zklidnila. „Musel jsem najít správný rytmus. Byl to můj první zápas, trénoval jsem na stolech na druhém konci haly, a to zkrátka chce nějakou chvilku, než se člověk rozehraje. Ale pak už jsem byl lepší a vyhrál jsem zaslouženě,“ okomentoval svůj výkon.

Ve čtvrtém setu sice dovolil soupeři šňůru devíti bodů a set prohrál, ale nad tím mávnul rukou. „On měl takový divný rytmus hry. Viděl jsem ho poprvé, no, možná jsem na chvilku ztratil koncentraci, ale myslím, že jsem to měl pod kontrolou. Pokračuji v turnaji dál, což je hlavní,“ dodal Pavel Širuček.

 

Evropská olympijská kvalifikace, Guimarães

Výsledky 2. fáze turnaje

Dvouhra žen, 2. kolo: Prithika Pavadeová (Fr.) – Hana MATELOVÁ 4:2 (-7,5,10,7,-7,9).

Dvouhra mužů, 2. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Eric Glod (Luc.) 4:1 (13,5,6,-6,12).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ZDE