K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V hale Oáza vrcholí domácí šampionát mužů a žen


Lubomír Jančařík je ve finále a bude bojovat o svůj premiérový titul ve dvouhře

Posledních pět zápasů zbývá odehrát na JKD SPED mistrovství České republiky v Praze. Třídenní program vyvrcholí v pražské hale Oáza finálovými duely. Semifinálový program nabídl zajímavou podívanou, velikých překvapení se však diváci nedočkali.

V deblových soutěžích se do bojů o medaile probojovaly páry, které byly v širším okruhu favoritů. Ve smíšené čtyřhře si o titul zahrají dvojice Tomáš Polanský s Hanou Matelovou a Martin Koblížek s Hanou Kubátovou. Ve čtyřhře mužů vyřadil klubový pár pražského El Niňa Jakub Kleprlík, Antonín Gavlas po vyrovnaném souboji Tomáše Konečného s Tomášem Polanským. Snad jen v semifinále čtyřhry žen se překvapivě, ale naprosto zaslouženě do finále probojovaly Nikita Petrovová s Kristýnou Štefcovou, které vyzvou v boji o titul Zdenu Blaškovou a Danielu Rozínkovou.

Semifinále ženské dvouhry nabídlo dva naprosto rozdílné souboje, ovšem se stejným výsledkem. Nasazená jednička Hana Matelová od úvodních míčků měla nad Hanou Kubátovou jasně navrch a pouze ve čtvrté sadě ji dovolila jít do koncovky. Bezpečně však i tuto sadu zvládla a bude moci vůbec jako jediná ze všech dospělých kategorií obhájit titul z loňského roku.

Dana Čechová porazila rovněž svoji soupeřku 4:0, ovšem nebylo to zdaleka tak jednoduché, jak by se podle výsledku mohlo zdát. Renata Štrbíková měla lepší vstup do zápasu a první set prohrála až v koncovce. „To byl asi nejdůležitější moment celého zápasu. Renata pořád vedla, ale koncovku jsem zvládla lépe. Pak už jsem měla lehce navrch a bylo moc důležité vydržet to celou dobu. Ona je schopna změnil bleskově rytmus, má své signály na které je třeba reagovat. Jsem moc ráda, že se to povedlo,“ řekla k výhře a postup do finále okomentovala: „Po dvou třech měsících, kdy jsem bojovala sama se sebou, se mi povedl super zápas. A proti velmi těžké soupeřce. Hlava i tělo fungovaly dohromady, kvalitní trénink a příprava, vše se zkrátka správně poskládalo. Mám z toho velikou radost.“

V mužské dvouhře už to tolik jednoznačné nebylo. Jako první do finále postoupil Lubomír Jančařík, který vyřadil Davida Reitšpiese 4:1. Ovšem první set vyhrál jeho soupeř. „Možná jsem byl trochu studený, každopádně potřebovali jsme změnit taktiku. David totiž začal opravdu hodně dobře. Pak si ale myslím, že jsem v důležitých momentech měl navrch já, i když jsem třeba v setu prohrával. Mám z postupu samozřejmě velikou radost, vždyť budu bojovat o svůj první titul mistra republiky ve dvouhře,“ hodnotil zápas Lubomír Jančařík.

Duel dvou legionářů z polské Superligy Pavla Širučka a Jiřího Vráblíka přinesl vůbec nejvyrovnanější souboj. Lépe začal Širuček, ovšem zkušený Vráblík nedal nic zadarmo. Dokázal dotáhnout každé vedení a rozhodnout musel až sedmý set. V něm měl jako první výhodu mečbolu Pavel Širuček, jenže ho neproměnil. Potřeboval ještě jeden. Po výhře 12:10 se z postupu radoval právě on. „Bylo to všechno o koncentraci. Udržet ji od začátku až do konce. V té zimě to nebylo zrovna jednoduché. Jirka hrál skvěle, on umí měnit rytmus a taktiku, má obrovské zkušenosti, takže jsem byl pořád ve střehu. Musel jsem také zkoušet nové a nové věci, bylo to zkrátka o pár míčcích. Ve finále to ale nebude jiné. Myslím, že máme oba stejnou šanci,“ řekl po utkání velmi šťastný Pavel Širuček.

 

Mistrovství České republiky mužů a žen, Praha

Dvouhra mužů, semifinále: Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk) – Jiří VRÁBLÍK (KS Dekorglass Dzialdowo) 4:3 (5,-8,11,-7,14,-7,10), Lubomír JANČAŘÍK (Post SV Mühlhausen) – David REITŠPIES (SF SKK EL Niňo Praha) 4:1 (-7,3,4,8,8).

Dvouhra žen, semifinále: Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) – Hana KUBÁTOVÁ (CDU Sport-Stolní tenis Ostrava) 4:0 (5,4,5,9), Dana ČECHOVÁ (MSK Břeclav) – Renata ŠTRBÍKOVÁ (SKST Mart Hodonín) 4:0 (9,8,10,9).

Čtyřhra mužů, semifinále: Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk), Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016) – Vlastimil BUBEN, Jakub CRHA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:0 (7,9,10), Antonín GAVLAS, Jakub KLEPRLÍK (SF SKK EL Niňo Praha) – Tomáš KONEČNÝ (3S POLONIA Bytom), Tomáš POLANSKÝ (1.FC Saarbrücken-TT) 3:1 (8,9,-13,8).

Čtyřhra žen, semifinále: Zdena BLAŠKOVÁ, Daniela ROZÍNKOVÁ (SK Dobré) – Anna MATĚJOVSKÁ (SKST Vlašim), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ (SKST Baník Havířov) 3:0 (9,3,10), Nikita PETROVOVÁ, Kristýna ŠTEFCOVÁ (SKST Baník Havířov) – Hana KUBÁTOVÁ, Tamara TOMANOVÁ (CDU Sport-Stolní tenis Ostrava) 3:1 (8,-6,3,14).

Smíšená čtyřhra, semifinále: Tomáš POLANSKÝ (1.FC Saarbrücken-TT), Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) – Jakub SEIBERT (SKST Liberec), Karolína MYNÁŘOVÁ (SVS Hradec Králové) 3:0 (5,9,7), Martin KOBLÍŽEK (DTJ Hradec Králové), Hana KUBÁTOVÁ (CDU Sport-Stolní tenis Ostrava) – David MAREK (SKST Liberec), Karin ADÁMKOVÁ (MSK Břeclav) 3:2 (2,-6,-3,4,14).

 

Výsledky kvalifikace o postup do hlavní soutěže dvouhry mužů a žen najdete ZDE