K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Havířově skončil ETTU Hopes Selection Camp 2021


Účastníci si závěrečný den popovídali a zahráli s Lubomírem Jančaříkem a Renátou Štrbíkovou

Na konci minulého týdne byl zahájen kemp ETTU Hopes Selection Camp 2021 v Havířově, který právě dnes končí. V Národním tréninkovém centru se pod vedením deseti trenérů připravovalo osmnáct hráčů a hráček ročníků narození 2009 a 2010 z devíti zemí. Další čtyři o rok starší talenti trénovali v centru ve stejnou dobu v rámci soustředění.

Celý kemp vedl zkušený Chorvat Neven Cegnar, hlavní trenérkou byla Renáta Štrbíková. Kempu se zúčastnilo celkem pět českých hráčů a hráček, konkrétně Jan Škalda, Jakub Kabelka, Tadeáš Vršovský, Elena Kuchařová a Hanka Kodetová. „Dále jsme tady měli hráče z Irska, Ukrajiny, Srbska, Ázerbajdžánu, Španělska, Anglie, Slovenska a Slovinska. Spolupracovali jsme se zahraničními trenéry a nedílnou součástí byla pochopitelně i kondiční příprava pod vedením Patrika Kaizara,“ řekla k průběhu kempu Renáta Štrbíková.

Dva chlapci a dvě dívky pak česká trenérka společně s Nevenem Cegnarem a trenéry Dominiquem Plattnerem a Sašou Dragašem vyberou pro prosincový ITTF Hopes Week & Challenge v jordánském Ammanu.

Zpestřením kempu a svým způsobem také odměnou pro všechny účastníky bylo setkání s čtvrtfinalistou ME ve Varšavě a účastníkem dvou olympiád Lubomírem Jančaříkem. Český reprezentant absolvoval s mladými hráči část tréninku, na vedlejším stole pak míčky vracela na druhou stranu stolu bývalá reprezentantka Renáta Štrbíková.

Ještě předtím však odpovídali na dotazy, týkající se jejich začátků, úspěchů a vizí do budoucna. „Tyhle kempy pro děti jsou skvělé. Stráví společně nějakou dobu, mohou navzájem poznat, sledovat, jak se trénuje v jiné zemi, jaké má kdo návyky a podobně. Když jsem v devíti letech začínal já, bylo to úplně jiné. A pokud vím, žádné podobné kempy pro minikadety nebyly. Hrávaly proti sobě výběry Evropy a Asie, ale nepamatuji si, že bych se takových akcí někdy účastnil. Takže za mne, tohle je prostě super,“ řekl Lubomír Jančařík.

Fotogalerii z kempu najdete ZDE