K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Hodoníně vyvrcholily juniorské soutěže, Zdena Blašková má bronz


Porazila mistryni Evropy i turnajovou jedničku, medaili si česká juniorka stoprocentně zaslouží

Byla nasazená jako šestka, takže úplně do nejužšího okruhu adeptek na medaili nepatřila. Svými výkony si ji však Zdena Blašková na turnaji Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně naprosto zaslouží. Nemusela hrát samozřejmě kvalifikaci, o to těžší však bývá naskočit přímo do hlavní soutěže. Česká juniorka vše zvládla a nakonec prohrála až v semifinále s Francouzkou Prithikou Pavadeovou.

Předtím však vyřadila postupně Polku Natalii Szymczykovou, pak Francouzku Camille Lutzovou a v osmifinále mistryni Evropy ve dvouhře kadetek  z roku 2017 Rusku Elizabet Abraamianovou. „V posledním vzájemném zápase jsem s ní prohrála, ale teď jsem si na ni věřila. Hrálo se mi od začátku na turnaji dobře, takže jsem postupovala dál. Pak jsem hrála o medaili s Polkou Wegrzynovou. Tu znám skvěle, máme to tak padesát na padesát, jenže na turnaji TOP 10 vloni na podzim jsem s ní prohrála 1:4. Ale zase zopakuji, teď jsem si zkrátka věřila,“ hodnotila svoji cestu do semifinále.

V něm prohrála 0:4 s malou Francouzkou Prithikou Pavadeovou. „K tomu není co říct, nevím, jestli jsem ji vůbec někdy porazila. Na druhou stranu musím uznat, že jsem měla skvělý los. Pouze evropské hráčky, byť ty z absolutní špičky. To je rozhodně lepší, než hned v prvním kole dostat neznámou Číňanku z kvalifikace. Jsem celkově hodně spokojená a mám radost z medaile,“ dodala.

Kromě Zdeny Blaškové se prozatím v Hodoníně na medailové pozice probojovali také František Onderka s Radkem Skálou. Ve čtyřhře juniorů postoupili do semifinále, kde proti nim nastoupil singapurský pár Chua Josh Shao Han, Pang Yew En Koen. Zatímco první den turnaje Češi hráli skvěle, tentokrát jim zápas vůbec nevyšel. Prohráli velmi rychle a naprosto hladce 0:3. Zisk bronzové medaile tak pochopitelně zastínil pocit ze špatného výkonu. „Nemá cenu se na nic vymlouvat, hráli jsme hrozně špatně. Nebyli jsme schopni pořádně trefit míček. Byl to hrozný výkon. První den jsme se postupně dostali do skvělé formy, tohle byl ale první zápas dalšího dne a nám to prostě nesedlo. Je to škoda,“ hodnotil nevydařený boj o postup do finále Radek Skála.

Turnaj na jihu Moravy pokračuje soutěžemi družstev, do nichž vstoupí společně s juniory také kadeti. O víkendu pak právě soutěže jednotlivců kadetů a kadetek letošní ročník uzavřou.

 

2019 ITTF Junior Circuit , Premium, Czech Junior & Cadet Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorek, osmifinále: Zdena BLAŠKOVÁ – Elizabet Abraamianová (Rus.) 4:1 (9,-8,8,9,7), čtvrtfinále: Zdena BLAŠKOVÁ – Anna Wegrzynová (Pol.) 4:2 (8,-7,7,-9,8,5), semifinále: Prithika Pavadeová (Fr.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:0 (7,6,6,5).

Čtyřhra juniorů, semifinále: Chua Josh Shao Han, Pang Yew En Koen (Sing.) – František ONDERKA, Radek SKÁLA 3:0 (4,6,8).

Závěrečné výsledky turnaje

Dvouhra juniorů, semifinále: Samuel Kulczycki (Pol.) – Maciel Kolodziejczyk (Rak.) 4:0 (6,9,7,6), Ivor Ban (Chor.) – Maksim Grebnev (Rus.) 4:3 (6,-9,9,-8,-7,10,9). Finále: Samuel Kulczycki (Pol.) – Ivor Ban (Chor.) 4:0 (6,7,8,11).

Dvouhra juniorek, semifinále: Prithika Pavadeová (Fr.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:0 (7,6,6,5), Honami Nakamoriová – Kaho Akaeová (obě Jap.) 4:2 (5,6,11,-8,-9,7). Finále: Honami Nakamoriová (Jap.) – Prithika Pavadeová (Fr.) 4:3 (18,7,6,-8,-4,-6,7).

Čtyřhra juniorů, semifinále: Chua Josh Shao Han, Pang Yew En Koen (Sing.) – František ONDERKA, Radek SKÁLA 3:0 (4,6,8), Maciel Kolodziejczyk (Rak.), Vladislav Ursu (Mold.) – Heorhi Kunats, Uladzislau Rukliatsou (Běl.) 3:0 (5,6,10). Finále: Chua Josh Shao Han, Pang Yew En Koen (Sing.) – Maciel Kolodziejczyk (Rak.), Vladislav Ursu (Mold.) 3:0 (7,11,9).

Čtyřhra juniorek, semifinále: Camille Lutzová, Prithika Pavadeová (Fr.) – Tania Plaianová (Rumun.), Ekatěrina Zironová (Rus.) 3:2 (10,-6,-8,9,7), Ami Shirayamaová, Sakura Yokoiová (Jap.) – Luciana Mitrofanová, Elena Zahariaová (Rumun.) 3:2 (11,2,-9,-9,4). Finále: Camille Lutzová, Prithika Pavadeová (Fr.) – Ami Shirayamaová, Sakura Yokoiová (Jap.) 3:0 (9,3,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE