K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Kluži zítra startuje juniorský evropský šampionát


Organizátoři připravili pro hráče i fanoušky vynikající podmínky

Mladí čeští reprezentanti mají za sebou první trénink v Polyvalent Hall, nejmodernější hale v Rumunsku, kde už v neděli začnou boje o tituly mistrů Evropy v juniorských a kadetských kategoriích. Do Kluže výprava odcestovala mikrobusy z Bratislavy, kde ukončila třítýdenní přípravu a po namáhavé cestě s noclehem na maďarsko-rumunských hranicích se hráči a hráčky příliš nezdržovali odpočinkem.

Chtěli si prohlédnou a vyzkoušet podmínky, v nichž budou usilovat o co nejlepší výsledky. Čtvrté největší rumunské město je přivítalo typicky letním počasím s teplotami nad třicet stupňů a k večeru bleskovou dešťovou přeháňkou. Ovšem na druhou stranu prostředím, které lze jedním slovem shrnout jako vynikajícím. Grand Hotel Napoca je vzdálen pěšky necelých deset minut od haly. Ta se sice zvenku zdá ve srovnání s vedlejším luxusním fotbalovým stadionem víc skromná, než honosná, ovšem jakmile hráči a trenéři vešli dovnitř, bylo jasné, že například v České republice snese srovnání možná jen ostravská Ostravar Arena a o dost větší pražská O2 Arena.

Polyvalent Hall byla postavena v roce 2014 a deset tisíc diváků v hledišti v ní od té doby mohlo sledovat řadu sportovních událostí. Má parametry pro pořádaní hokejových zápasů, stejně jako všech kolektivních míčových sportů, tenisových či gymnastických soutěží a pochopitelně kulturních a hudebních vystoupení. „Je to tady perfektní. Stoly jsou hodně dobré, prostředí taky. Trochu sice svítí z hora více světla, ale jinak se mi to moc líbí,“ řekl už při prvním tréninku Šimon Bělík. a Tomáš Martinko přitakával: „Světlo se nepříjemně odráží od stolů, bude potřeba si na to zvyknout.“

Organizátoři udělali pro bezchybný průběh mládežnického šampionátu opravdu maximum. Dobrovolníci kolem haly i uvnitř hovoří plynule anglicky a tým českých trenérů byl mile překvapen, když je hned u vchodu jeden z nich s úsměvem pozval do Coach lounge a nabídl jim kávu. „Tady ji budete mít k dispozici po celý průběh mistrovství,“ ujistil je.

Mediální tváří juniorského mistrovství Evropy je domácí hvězda Andreea Dragomanová, která se v rozhovorech netají tím, že by ráda vystoupala až na vrchol. Jenomže,…při tréninku si hned vedle českých juniorek zkoušela stoly a prostředí také obhájkyně titulu ve dvouhře juniorek Ázerbajdžánka Jing Ning. Od loňského triumfu v Portugalsku toho moc nehrála a v juniorském světovém žebříčku jí i jediné turnajové vítězství z Guimarãese stačí k tomu, aby byla desátá na evropském žebříčku.

Ještě než však budou moci Jing Ning, nebo Řek Ioannis Sgouropulos zahájit tažení za obhajobou titulů v singlu, čeká všechny účastníky soutěž družstev. V ní absolvují české týmy těžký boj už v základních skupinách. Junioři hned v úvodním duelu změří síly s obhájci titulu Němci. „Jednou jsme je letos na turnaji porazili, ale to hráli bez svých dvou nejlepších hráčů. Teď to asi bude mnohem těžší,“ přiznává s úsměvem trenér Josef Braun a dodává, že cílem družstva bude udržet účast v elitní divizi. Hlavně směrem k příštímu mistrovství, které se uskuteční v Ostravě.

Kadetky a kadety čekají na úvod soupeři, s nimiž by se měli poprat o přímý postup do osmifinále. Tam postupují z každé skupiny dva nejlepší, týmy na třetím a čtvrtém místě budou muset o účast v play off elitní divize bojovat s nejlepšími s divize druhé. Proto bude souboj kadetek s Bulharskem a kadetů s Itálií hodně důležitý. Podobě jako vstup do soutěže družstva juniorek. Ty čeká na úvod Norsko, což je papírový outsider skupiny. Na druhou stranu právě v úvodních utkáních se právě papírové předpoklady velmi často smazávají.

Pro kvarteto českých trenérů je důležité, že po náročné přípravě jsou všichni hráči a hráčky zdravotně v pořádku a mohou tedy ne letošním vrcholu mládežnické sezony podat maximální výkony.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2018 v Kluži

MEJ_2018_logo_1010x0

Program českých družstev

Neděle, 15. července

9:00 hodin: junioři, skupina C: Německo – ČESKÁ REPUBLIKA, kadetky, skupina A: ČESKÁ REPUBLIKA – Bulharsko, kadeti, skupina D: ČESKÁ REPUBLIKA – Itálie.

11:10 hodin: juniorky, skupina A: ČESKÁ REPUBLIKA – Norsko.

15:30 hodin: junioři, skupina C: Maďarsko – ČESKÁ REPUBLIKA, kadetky, skupina A: ČESKÁ REPUBLIKA – Rusko.

17:30 hodin: juniorky, skupina A: ČESKÁ REPUBLIKA – Rusko.

19:30 hodin: kadeti, skupina D: ČESKÁ REPUBLIKA – Rusko.

Pondělí, 16. července

9:00 hodin: juniorky, skupina A: ČESKÁ REPUBLIKA – Ázerbajdžán, kadetky, skupina A: ČESKÁ REPUBLIKA – Maďarsko.

11:10 hodin: kadeti, skupina D: ČESKÁ REPUBLIKA – Irsko.

13:20 hodin: junioři, skupina C: Rusko – ČESKÁ REPUBLIKA.

17:30 hodin: juniorky, kadeti a kadetky – mezikvalifikace II. stupeň: utkání o postup do osmifinále.

19:30 hodin: junioři – mezikvalifikace II. stupeň? utkání o postup do osmifinále.

 

Kompletní informace o MEJ v Kluži najdete ZDE

Nominaci české reprezentace najdete ZDE