K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V kvalifikaci na paralympiádu neuspěl žádný z českých zástupců


Filip Nacházel (uprostřed) sice postoupil do play off, ani on však místo do Tokia nevybojoval

Ve slovinském Lašku skončila světová kvalifikace na paralympiádu do Tokia. Startovalo na ní celkem sedm českých zástupců, ani jednomu se však na hry postoupit nepodařilo. V Tokiu tak bude startovat jediný český hráč, obhájce bronzové medaile z Ria Jiří Suchánek.

Jediná česká hráčka na turnaji Denisa Macurová (klasifikace SF11) obsadila v základní skupině druhou příčku a postoupila do play off. V něm prohrála v semifinále s reprezentantkou Turecka Ebru Acerovou 0:3.

V soutěži SM2 startoval Martin Zvolánek. Po jednom vítězství a jedné prohře v základní skupině nepostoupil do dalších bojů kvůli horšímu poměru setů. Svoje účinkování na turnaji ukončil v základní skupině také Petr Svatoš (SM3), když vyhrál jeden zápas a v dalších dvou byl poražen.

Naopak Filip Nacházel v kategorii SM4 ve skupině vyhrál všechny tři zápasy a do play off postoupil z prvního místa. Nad jeho síly byl ve čtvrtfinále Japonec Genki Saito, s nímž prohrál 2:3 na sety. Petr Hnízdo v kategorii SM5 po dvou porážkách skončil hned v základní skupině. Vít Špalek v kategorii SM8 rovněž ze základní skupiny po třech prohrách nepostoupil.

Naději na postup živil poměrně dlouho v kategorii SM10 Tibor Chmela. V základní skupině sice jednou prohrál, ale nakonec se přece jen díky lepšímu poměrů setů probojoval do vyřazovací fáze. V prvním zápase si poradil Lukou Bakočem z Černého Hory po pětisetovém boji. V semifinále ho bohužel vyřadil Francouz Gilles de la Bourdonnaye 3:0 na sety.

Na hry se naopak nominoval rodák z Habrovan Boris Trávníček, který v kategorii MS4 porazil ve finále Francouze Alexandra Delarquea. Trávníček od roku 2017 reprezentuje Slovensko.

Kompletní výsledky nejdete ZDE