K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Lignanu bylo pro kadety konečnou zastávkou osmifinále


Ondřej Květon na Číňana Chen Yuanyu mezi šestnácti už zkrátka neměl

Pětice českých kadetů a kadetek se pustila do bojů ve dvouhře na Italy Junior & Cadet Open v Lignanu s jistotou a úspěšně. V prvním kole všichni vyhráli a postoupili dál. Pak už to ale byla, s jedinou výjimkou, otázka toho, kdy narazí na soupeře z Číny. Tam totiž jejich cesta končila.

Tou výjimkou byl nejvýše nasazený hráč turnaje Šimon Bělík, který ve druhém kole prohrál s Rumunem Eduardem Ionescem. Ve stejném kole se se soutěží rozloučil i Vít Kadlec, o jedno kolo dál vydržel Ondřej Květon.

Také obě české hráčky se držely ve hře do chvíle, než nastoupily proti čínským reprezentantkám. Tereza Bártová byla s postupem mezi šestnáct nejlepší určitě spokojená a na prohru s Číňankou Zhang Xiangyu určitě brzy zapomene. To též ostatně platí i o Heleně Sommerové, druhá nasazená hráčka turnaje Číňanka Chen Yi byla zkrátka nad její síly.

Celkově se Češi radovali na turnaji v Lignanu ze dvou medailí. První bronz vybojovala juniorka Zdena Blašková ve čtyřhře společně s Němkou Franziskou Schreinerovou, druhý přidalo družstvo kadetů. Oba medailové úspěchy v semifinále skončily jak jinak, než na raketách soupeřů a soupeřek z Číny.

Další zastávkou seriálu 2019 ITTF Junior Circuit Premium bude v první polovině dubna turnaj ve Francii, na který je přihlášeno patnáct českých nadějí.

 

2019 ITTF Junior Circuit Premium, Italy Junior & Cadet Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra kadetů, 1. kolo: Šimon BĚLÍK – Alessandro Amato (It.) 3:1 (-12,6,5,7), Vít KADLEC – Jakub Goldír (Sloven.) 3:1 (4,-6,3,6), Ondřej KVĚTON – Daniele Spagnolo (It.) 3:0 (8,3,5), 2. kolo: Eduard Ionescu (Rum.) – Šimon BĚLÍK 3:0 (11,7,2), Lin Shidong (Čína) – Vít KADLEC 3:0 (6,7,1), Ondřej KVĚTON – Bence Balogh (Maď.) 3:1 (-9,3,7,4), 3. kolo: Chen Yuanyu (Čína) – Ondřej KVĚTON 3:0 (5,5,6).

Dvouhra kadetek, 1. kolo: Tereza BÁRTOVÁ – Ilona Sztwiertniaová (Pol.) 3:2 (11,9,-4,-8,9), Helena SOMMEROVÁ – Darya Vasilenková (Běl.) 3:1 (-4,9,6,10), 2. kolo: Helena SOMMEROVÁ – Nicole Arliaová (It.) 3:2 (-9,6,-6,8,5), Tereza BÁRTOVÁ – Blazka Harkaiová (Slovin.) 3:2 (10,-8,-10,7,4), 3. kolo: Zhang Xiangyu (Čína) – Tereza BÁRTOVÁ 3:0 (3,3,8), Chen Yi – Helena SOMMEROVÁ 3:1 (4,1,-8,3).

 Kompletní informace o turnaji najdete ZDE