K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Linci dál pokračují Hana Matelová a Pavel Širuček


Český reprezentant oplatil porážku z Německa svému oddílovému kolegovi Badowskému

Na turnaji bet-at-home.com Austrian Open v Linci se do třetího kola kvalifikace dvouhry podařilo postoupit pouze oběma českým jedničkám Pavlu Širučkovi a Haně Matelové. Všichni ostatní už ve dvouhře skončili.

Skvěle obsazený turnaj série 2019 ITTF World Tour Platinum nabízí už v kvalifikaci souboje hráčů světové extratřídy. Například Karin Adámková změřila síly s aktuálně patnáctou hráčkou světa Němkou Petrissou Soljaovou. Prohrála s ní bohužel 0:4. Další čeští hráči a hráčky skončili, s výjimkou Tomáše Treglera, který prohrál s Belgičanem Davosem, na raketách soupeřů z Asie.

Tomáš Konečný nejprve v prvním kole vybojoval velmi cenné vítězství 4:3 s Japoncem Hibiki Tazoem, ale pak už ve druhém kole nestačil na jeho krajana Jina Takuyu (51. hráč žebříčku). Postoupit v prvním kole dokázal také Tomáš Polanský, ovšem pak prohrál s dalším Japoncem Maharu Yoshimurou (48.). Postoupil tak pouze Pavel Širuček, když porazil svého oddílového kolegu Marka Badowského z Polska a oplatil mu tak porážku z nedávného German Open.

V soutěži žen se ve druhém kole kromě Karin Adámkové rozloučily se soutěží také Aneta Širučková po prohře s Japonkou Hinou Hayatovou a Dana Čechová, která prohrála s Číňankou Fan Siqi. Do třetího kola naopak postoupila Hana Matelová, když vyřadila Chorvatku Ivanu Malobabičovou.

V předposledním kole kvalifikace česká reprezentantka nastoupí proti Rusce Valerii Ščerbatychové (161.), na Pavla Širučka čeká přemožitel Tomáše Konečného, konkrétně Japonec Jin Takyua. Druhý den soutěží se představí také pár Tomáš Polanský, Pavel Širuček, který čeká v kvalifikaci čtyřhry francouzská dvojice Tristan Flore, Emmanuel Lebesson. Jedinou českou hráčkou, která má prozatím jistou účast v hlavní soutěži, je Hana Matelová. Ve čtyřhře se Slovenkou Barborou Balážovou jsou třetí nasazené.

 

2019 ITTF World Tour Platinum, bet-at-home.com Austrian Open

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 1. kolo: Tomáš KONEČNÝ – Hibiki Tazoe (Jap.) 4:3 (-6,6,-9,-9,3,6,8), Laurens Devos (Bel.) – Tomáš TREGLER 4:1 (4,11,-6,14,7), Tomáš POLANSKÝ – Dorian Girod (Švýc.) 4:0 (5,7,7,9), 2. kolo: Liu Dingshuo (Čína) – Lubomír JANČAŘÍK 4:2 (4,9,-8,-11,8,7), Pavel ŠIRUČEK – Marek Badowski (Pol.) 4:2 (-6,7,-8,9,8,3), Jin Takuya (Jap.) – Tomáš KONEČNÝ 4:0 (8,6,4,6), Maharu Yoshimura (Jap.) – Tomáš POLANSKÝ 4:2 (11,12,-7,-9,9,3).

Dvouhra žen, 2. kolo: Petrissa Soljaová (Něm.) – Karin ADÁMKOVÁ 4:0 (4,4,5,6), Hina Hayatová (Jap.) – Aneta ŠIRUČKOVÁ 4:0 (10,1,6,2), Hana MATELOVÁ – Ivana Malobabičová (Chorv.) 4:1 (-8,5,9,2,7), Fan Siqi (Čína) – Dana ČECHOVÁ 4:1 (13,6,-9,6,6).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE