K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Lucembursku vyvrcholil World Junior Circuit Finals


Japonka Maki Shiomiová vyhrála vloni Czech Open v Hodoníně, teď ovládla i světové finále

V Lucembursku vyvrcholil loňský ročník seriálu World Junior Circuit finálovým turnajem. Nestartoval na něm žádný z českých hráčů a hráček, nicméně některé z těch, kteří se probojovali do závěrečných kol, uvidíme už za týden v Hodoníně na Czech Junior & Cadet Open.

Ve finále dvouhry juniorů porazil po boji Američan Kanak Jha světovou juniorskou jedničku Manava Vikashe Thakkara z Indie 4:3. A právě Ind bude jednou z největších hvězd turnaje v Hodoníně. Ve dvouhře juniorek se podařilo světové sedmičce Maki Shiomiové z Japonska vyřadit v semifinále nejlepší Evropanku Adinu Diacunovou a ve finále si pak poradila se Su Pei-Ling z Taiwanu. Rovněž jméno Maki Shiomiová není pro hodonínské publikum žádnou novinkou. Vloni na jihu Moravy vyhrála dvouhru. Letos sice nepřijede, ovšem fanoušci se mohou těšit například na světovou juniorskou trojku Sabinu Surjanovou ze Srbska nebo světovou osmičku Číňanku Shi Xunyao.

 

2017 World Junior Circuit Finals, Lucembursko

Dvouhra juniorů, semifinále: Kanak Jha (USA) – Denis Ivonin (Rus.) 4:0 (3,10,9,6), Manav Vikash Thakkar (Ind.) – Youssef Abdel-Aziz (Egypt) 4:0 (8,8,5,8). Finále: Kanak Jha – Manav Vikash Thakkar 4:3 (-9,3,-9,6,3,-9,6).

Dvouhra juniorek, semifinále: Maki Shiomiová (Jap.) – Adina Diaconuová (Rum.) 4:3 (-8,7,9,-5,-2,8,7), Su Pei-Ling (Taiwan) – Miyu Nagasakiová (Jap.) 4:3 (8,9,-8,3,-8,-7,9). Finále: Maki Shiomiová – Su Pei-Ling 4:0 (9,6,11,7).

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE