K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V neděli startuje Světový pohár žen


Los poslal Nizozemku Eerlandovou do skupiny i k německé obranářce Han Ying

V neděli 8. listopadu začne v čínském Weihai první velký mezinárodní turnaj po dlouhé přestávce, zaviněné pandemií koronaviru. Světový pohár patří mezi nejprestižnější turnaje světa vůbec. Nelze se na něj jednoduše přihlásil, ani si místo automaticky zajistit například pozicí na světovém žebříčku. Je nutné se na něj kvalifikovat především prostřednictvím kontinentálních pohárů. Pozvánku má jistou rovněž úřadující mistryně světa.

Světový pohár žen se hraje od roku 1996 a naprosto dominantní postavení na něm mají čínské hráčky. Vyhrály všechny ročníky s jedinou výjimkou, když v roce 2016 turnaj ovládla Japonka Miu Hiranová. Jedinou českou hráčkou, která se na této akci představila, je Iveta Vacenovská. Hrála v roce 2014 v Linzi a postoupila do play off mezi šestnáct nejlepších. Letos je mezi jedenadvacítkou žen pouze šest Evropanek a mezi nimi také Nizozemka Britt Eerlandová, kterou na turnaji bude koučovat Dana Čechová.

Systém turnaje není už kvůli malému počtu startujících nijak složitý. Osm nejlepších účastnic podle umístění na žebříčku je nasazeno přímo do play off. Skupinovou první fázi musí hrát zbylých třináct, jsou rozděleny do čtyř skupin (tří tříčlenných a jedné čtyřčlenné), z každé z nich dvě nejlepší postoupí do play off.

Britt Eerlandová začne ve skupině 1 a jejími soupeřkami budou šestnáctá hráčka světového žebříčku Korejka Jeon Jihee (vloni na Czech Open v Olomouci postoupila do čtvrtfinále) a německá obranářka Han Ying, aktuálně světová pětadvacítka.

V minulém roce v čínském Chengdu vyhrála domácí Liu Shiwen, která ovšem na letošním ročníku nestartuje. Turnaj začíná v neděli a od brzkých ranních hodin (první kolo ve skupinách se hraje na dvou stolech od 4 hodin ráno) ho můžete sledovat v přímém přenosu na stanici Arenasport TV, tedy stejné stanici, která od letošního ročníku vysílá vybraná utkání Extraligy mužů.

 

Světový pohár žen 2020, Weihai

Los základních skupin

Skupina 1: Jeon Jihee (Kor.), Han Ying (Něm.), Britt Eerlandová (Niz.)

Skupina 2: Adriana Diazová (Portor.), Zhang Lily (USA), Zhang Mo (Kan.), Margaryta Pesotská (Ukr.)

Skupina 3: Petrissa Soljaová (Něm.), Chen Zhu -Yu (Taiwan), Wu Yue (USA)

Skupina 4: Suh Hyowon (Kor.), Bernadette Szocsová (Rum.), Dina Meshrefová (Egypt).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE