K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V neděli začíná juniorské MS, představí se na něm pět Čechů


Družstvo juniorek minulý týden ladilo formu na soustředění v Düsseldorfu

Celkem pět českých zástupců bude startovat na letošním mistrovstvím světa juniorů. V thajském Koratu se představí družstvo juniorek ve složení Zdena Blašková, Gabriela Štěpánová, Linda Záděrová a Klára Hrabicová, pro soutěže jednotlivců je doplní junior Tomáš Martinko.

Kvarteto juniorek si účast na vrcholu sezony zajistilo díky parádnímu tažení na červencovém domácím šampionátu, kde skončilo třetí. Češky budou v Koratu bojovat s kvalitními soupeřkami, vždyť například z Evropanek se na prestižní akci kvalifikovaly Rusky, Polky, Francouzky a Němky, mezi hlavní favoritky patří kolektivy Číny a Japonska. České družstvo, které do dějiště šampionátu odcestuje ve čtvrtek, bude nasazené jako desáté.

Konkrétní cíle vymezené nemám,“ říká reprezentační trenér juniorek Tomáš Vrňák. „Na turnaji bude velká konkurence, špičkové Asiatky plus nejlepší Evropanky, takže kdybychom skončili lépe, než jsme nasazení, tak budu spokojený. Není tam moc týmu stejné úrovně jako my, buď jsou soupeřky o mnoho lepší, nebo o mnoho horší. U Zdeny Blaškové ve dvouhře mám představu, jak by mohla skončit, abych byl spokojený, ale nebudu to zmiňovat, protože ji nechci dostávat pod tlak.“

Právě Zdena Blašková rozhodně bude mít naději uhrát kvalitní výsledek i v soutěžích jednotlivců. V pavouku dvouhry, stejně jako čtyřhry po boku Lindy Záděrové, zaujme roli nasazené desítky.

Na mistrovství se moc těším. Radost mám hlavně z toho, že jsme se kvalifikovaly jako celé družstvo, takže si můžu zahrát další kategorii. Tým mámě skvělý, takže další důvod těšit se. Žádné konkrétní ambice před turnajem nemám, hraje se mi lépe bez nich. Samozřejmě chci zahrát co nejlépe, ale jelikož je to moje poslední MS juniorek, tak ho chci hlavně zvládnout bez stresu. Konkurence bude veliká, takže uspět bude obtížné,“ přemítá Zdena Blašková.

Mezi juniory bude jediným českým zástupcem Tomáš Martinko, který do Koratu dostal pozvánku na základě svého umístění na světovém žebříčku. Do Thajska odcestuje v neděli, a kromě dvouhry se představí také ve smíšené čtyřhře po boku Zdeny Blaškové.

Bude to pro mě skvělá zkušenost,“ těší se na premiérovou účast na mistrovství světa Tomáš Martinko. „Jsem opravdu rád, že jsem se na šampionát dostal, i když to bylo až z posledního místa. Pokusím se vyhrát co nejvíce zápasu a uvidíme, stát se může všechno,“ vzkázal mistr republiky ve dvouhře juniorů z let 2018 a 2019 ze soustředění v Bratislavě, kde tento týden ladí formu.

Kvalitní přípravu mají za sebou také juniorky, které absolvovaly soustředění v Düsseldorfu společně s německými vrstevnicemi. „Holky trénovaly s mistryněmi Evropy, takže kvalita sparingu byla skvělá,“ pochvaluje si Tomáš Vrňák. „Tréninky probíhaly v německé režii, takže si holky vyzkoušely i něco jiného. Soustředění bylo velmi pestré, zábavné a v perfektních podmínkách. Myslím, že u nás soustředění děláme na stejné úrovni, ale tím, že to bylo v cizím prostředí, s kvalitnějšími hráčkami, tak se celá příprava posunula o úroveň výš,“ přibližuje Tomáš Vrňák.

Mistrovství světa juniorů v Koratu odstartuje v neděli a jeho první tři dny budou patřit soutěžím družstev. Ve středu začnou boje v kategoriích jednotlivců, celý turnaj pak uzavřou finále v neděli 1. prosince.

Kompletní informace o turnaji naleznete ZDE