K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V neděli začíná v Austrálii juniorské mistrovství světa


Zdena Blašková na šampionát neletí, omluvila se ze studijních důvodů

V australském Dendigu se ve dnech 2. – 9. prosince koná letošní mistrovství světa juniorů. Po několika letech se ho bohužel nezúčastní žádný český hráč ani hráčka. Zdena Blašková jako nejlepší česká juniorka sice byla na šampionát nominována, ovšem omluvila se ze studijních důvodů.

Na turnaji bude v soutěži družstev startovat pět evropských týmů v obou kategoriích. Stoprocentní zastoupení mají Francie, Rumunsko a Rusko, v soutěžích juniorů je doplní Německo a Polsko, v juniorkách pak Bělorusko a Srbsko. Do soutěží jednotlivců však zasáhne i řada dalších talentů starého kontinentu. Například hned pětice ze Slovenska: Štefan Peko, Jakub Zelinka, Tatiana Kukulková, Natália Grigelová a Ema Labošová.

I z tohoto pohledu je veliká škoda, že se česká reprezentantka z turnaje omluvila. „Měli jsme o její start veliký zájem, snažili jsme se ji přemluvit, aby své rozhodnutí přehodnotila a vysvětlit, jak důležité je reprezentovat právě na tomto vrcholu juniorské sezony. Nutit ji však samozřejmě nemůžeme,“ řekl k neúčasti Blaškové místopředseda ČAST Nikolas Endal.

Hráčka SK Dobré a aktuálně dvacátá juniorka na světovém žebříčku letos v říjnu startovala na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires, což je paradoxně jedním z důvodů, proč se ze světového šampionátu omluvila. „Mám toho ve škole strašně moc, byla jsem měsíc v Argentině a musím to všechno dohánět. Mám málo známek a už jsem na toto téma rozhovor i s ředitelkou školy. Vše jsem prodiskutovala s rodiči i trenérem Tomášem Vrňákem a nakonec se rozhodla ze šampionátu omluvit. Nehrála bych ani soutěž družstev, v jednotlivcích je systém dost tvrdý a mohlo by se stát, že bych odehrála čtyři zápasy a letěla domů. Myslím, že když zůstanu v Praze budu trénovat a doženu vše ve škole, tak tohle se mi vrátí v dalších měsících, kdy budu ve větší pohodě,“ vysvětlila své důvody.

Blašková má před sebou v kategorii juniorek ještě jeden celý rok, ve které by se chtěla poprat s nejlepšími evropskými i světovými hráčkami o nějaký pořádný úspěch. „Mne to pochopitelně moc mrzí, ale na druhou stranu si říkám, že příští rok budu v této kategorii končit a budou další velké akce. Mistrovství Evropy juniorů v Ostravě a pak světový šampionát za rok. To budou společně s turnajem TOP 10 moje velké cíle.“