K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V nejprestižnější klubové soutěži budou opět startovat oba čeští mistři


Iveta Vacenovská posílí mistrovský Hodonín a je i na soupisce pro Ligu mistryň

Evropská asociace stolního tenisu (ETTU) zveřejnila nasazovací žebříčky pro příští ročník klubových soutěží. V nich se představí čtyři české kluby, tytéž, které do bojů v Lize mistrů a Poháru ETTU zasáhly i v ročníku 2017/2018.

Na žebříčku jsou nejvýše muži Borussie Düsseldorf z Německa a ženy chorvatského Dr. Časl, ovšem do nejprestižnější soutěže se díky rankingu svých hráčů a hráček dostaly také oba mistři České republiky. Muži TTC Ostrava 2016 (13. místo na žebříčku) a ženy SKST Stavoimpex Hodonín (8. místo) tak budou opět bojovat v Lize mistrů.

Oba kluby paradoxně vytěžily z toho, že na soupisce mají dvě bývalé opory české reprezentace. Petr Korbel hrál v Ostravě samozřejmě už vloni a po odchodu Gionise a Karakaševiče je největší posilou jeho klubu Chilan Felipe Olivares. V Hodoníně však výrazně posílili o Ivetu Vacenovskou a také Ukrajinku Solomiyu Brateykovou, která vloni hostovala v Sokolu Kyjov.

Do Poháru ETTU naopak zasáhnou, stejně jako v minulém ročníku, muži El Niňa Praha (36. místo), kteří budou hrát 1. kolo této soutěže, a ženy TT Moravský Krumlov (24. místo). Ty naskočí až do druhé fáze soutěže.

Žebříček evropských klubů mužů najdete ZDE

Žebříček evropských klubů žen najdete ZDE