K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Olomouci začal mezinárodní turnaj pro nejmladší hráče a hráčky


Turnaji předcházel třídenní kemp, organizátoři si pochvalují jeho úroveň
Foto: František Zálewský

Už potřetí v řadě se v Olomouci koná mezinárodní turnaj pro nejmladší, mladší a starší žactvo. Czech U11 & U13 & U15 Open se hraje ve dnech 30. – 31. července v moderní hale Omega centra sportu a zdraví v Olomouci, tedy ve stejných prostorách, kde o měsíc později budou bojovat o ceny nejlepší hráči a hráčky světa na Czech Open dospělých.

Před turnajem proběhl třídenní mezinárodní kemp pod vedením Pavla Řehořka. „Zkušený trenér byl opět skvěle připraven, takže si kemp přibližně padesátka mladých hráčů a hráček pořádně užila. Pro mladé české hráče je to ideální možnost potkat se se zahraničními účastníky, letos například i s šestičlennou výpravou dětí z Peru,“ vyzdvihl vysokou úroveň kempu hlavní organizátor celé akce Vít Ratajský.

Dnes proběhlo slavnostní zahájení turnaje za přítomnosti několika hostů z řad významných partnerů. Olomoucký kraj zastupovali 1. náměstek hejtmana Ivo Slavotínek a také náměstek pro sport Michal Zácha. Za Českou asociaci stolního tenisu byl přítomen místopředseda Nikolas Endal a přítomen byl také zástupce Světové a Evropské studentské asociace. „Turnaje se účastní sto dvacet mladých hráčů a hráček ve třech kategoriích U11, U13 a U15. Po zkušenostech z minulých dvou ročníků jsme udělali maximum proto, aby byli všichni maximálně spokojeni,“ dodal Vít Ratajský.

Foto: František Zálewský