K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Ostravě bojovali vozíčkáři o mistrovské tituly


Turnaj se konal za zpřísněných hygienických podmínek, roušky v hale byly samozřejmostí

Už 26. ročník mistrovství České republiky ve stolním tenise vozíčkářů se uskutečnil poslední červencový víkend v Ostravě. Hrálo se za zpřísněných hygienických podmínek, při slavnostním zahájení šampionátu byly samozřejmostí roušky, ovšem i tak si všichni účastníci tradiční setkání a boje o medaile pochvalovali.

Soutěžilo se v pěti kategoriích a oba singly ve svých kategoriích vyhráli papíroví favorité. Dvouhru spojených kategorií 1 a 2 (kvadru) ovládl bronzový medailista z paralympiády v Riu Jiří Suchánek. Zúčastnili se jí čtyři hráči a Suchánek s přehledem vyhrál všechny tři zápasy. Druhý skončil s jednou porážkou Pavel Fiala a třetí Martin Zvolánek.

Dvouhru jednotlivců kategorií 3 až 5 (para) vyhrál podle očekávání Boris Trávníček, který porazil všech svých devět soupeřů. Největší práci měl s celkově druhým Filipem Nacházelem, když zvítězil až po pětisetové bitvě. Třetí místo obsadil se dvěma prohrami Jaroslav Hadrava.

Titul v soutěži dvoučlenných družstev si zajistila dvojice Jiří Žák, Boris Trávníček, která ve finále porazila družstvo ve složení Jaroslav Hadrava, Petr Svatoš. Soutěž ve čtyřhře OPEN vyhrál naopak pár Jaroslav Hadrava, Petr Svatoš a vítězem dvouhry OPEN se stal Boris Trávníček. Ve finále opět porazil Filipa Nacházela 3:2.

Foto: Vojtěch Adamec

Kompletní výsledky najdete ZDE