K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Ostravě probíhá ETTU Development kemp pro kadety


Vedoucím trenérem je Petr Korbel a mladí hráči a hráčky ho pozorně poslouchají

Letošní poslední čtvrtý kemp programu ETTU Davelopment Training Camp pro třináctileté talenty z celé Evropy probíhá od pondělí v herně TTC Ostrava 2016. Výběrový kemp tohoto formátu se v Česku koná poprvé a pod vedením Petra Korbela, Tomáše Demka a dalších evropských trenérů se ho účastní osmnáct hráčů a hráček z jedenácti zemí.

Absolvují společně dvoufázové tréninky a k tomu ještě i pár seminářů. „Plán kempu je předem daný. Musíme dodržet časy, zakomponovat do programu metodické semináře pro trenéry a jeden i s hráči. Na nich se rozebírají některé postřehy a náměty. Ve všem ostatním mám volnou ruku. Veškerá herní cvičení se snažím provádět na činnosti, o nichž vím, že dělají evropským hráčům největší problémy. Tomáš Demek prakticky už od pondělí stojí u zásobníku a pracuje naopak na technice úderů. V pátek a sobotu čeká účastníky turnaj, který je nedílnou součástí každého kempu,“ říká k programu Petr Korbel.

Do Ostravy přijel opravdový výkvět této věkové kategorie, i když pár jednotlivců tady chybí. „Nepřijeli nějací Rumuni, Francouzi, ale jinak je to opravdu výběrová akce. Oni se už navzájem znají, trénují společně takto letos už počtvrté a většina z nich do toho dává všechno. Byť je samozřejmě přístup k tréninku velmi individuální. Pro nás je to obrovská čest, že se tento kemp koná v Ostravě. Je o něj i v jiných zemích veliký zájem. Na druhé straně musím říct, že moje jméno a také přítomnost bývalého reprezentačního kouče Tomáše Demka byla pro šéfa projektu Nevena Cegnara dostatečnou zárukou.“

Mezi účastníky nebylo možné přehlédnou ani české talenty. Domácí Šimon Bělík, Linda Záděrová z Brna, hodonínský Štěpán Brhel či Helena Sommerová z pražské Kotlářky totiž mezi nejlepší evropské hráče svých ročníku bezpochyby patří. A že na stole pod vlajkami zúčastněných zemí tvrdě trénují i dva muži? „To je malé neplánované zpestření. Lubomír Jančařík se mě ptal, jestli bych mu neumožnil zatrénovat si s jeho oddílovým kolegou Rakušanem Danielem Habesohnem z bundesligového Mühlhausenu. Jeden stůl navíc není problém a pro mladé kadety mohlo být jejich nasazení při tréninku také poučné,“ dodal Petr Korbel.