K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Ostravě se bude hrát o tituly mládežnických družstev


Hráči TJ Ostrava KST vloni vybojovali v kategorii chlapců zlatý double. Povede se jim to i letos?

První červnový víkend se v hale TJ Ostrava na Varenské ulici uskuteční mistrovství republiky družstev kategorií staršího žactva a dorostu. Pro nejlepší české hráče a hráčky to budou poslední soutěžní zápasy před evropským juniorským šampionátem. Není tedy divu, že na soupiskách nechybí nikdo z nominovaných reprezentantů.

V sobotu 2. června jsou na programu utkání kategorie staršího žactva. Mezi největší favority budou patřit týmy ze severu Moravy. Na základě nasazovacího žebříčku mládeže byla přímo nominována družstva TTC Ostrava 2016 (Šimon Bělík, Martin Skotnica, Michael Sedláček) a SK DDM Kotlářka Praha (Matěj Stach, Jakub Kaucký, Martin Šíp) v kategorii žáků, TJ Ostrava KST (Jana Vašendová, Barbora Březinová) a SKST Baník Havířov (Klára Hrabicová, Nela Hanáková) v kategorii žákyň. Zapomenou však nelze ani na domácí chlapecký tým TJ Ostrava KST, který obhajuje titul. Zlato ve starších žákyních v minulém roce vybojoval SK DDM Kotlářka Praha, který i letos bude hodně silný.

O den později v neděli 3. června dvoudenní šampionát vyvrcholí boji v kategorii dorostu. I v ní jsou mezi přímo nasazenými tři kluby z Ostravska. Obhájci titulu TJ Ostrava KST (Tomáš Martinko, Jakub Plachta, Adam Štalzer) a jejich městští rivalové TTC Ostrava 2016 (Šimon Bělík, Tomáš Koldas, Adam Soukup), v dorostenkách pak SKST Vlašim (Anna Matějovská, Tereza Pytlíková) a SKST Baník Havířov (Gabriela Štěpánová, Klára Hrabicová). Titul v kategorii dorostenek obhajuje SKST Hodonín.

Program obou dnů začíná slavnostním nástupem v 9 hodin.

Více informací o mistrovství republiky družstev najdete ZDE