K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Ostravě se uskuteční šampionát v Modrém Ping Pongu


Ve hře jsou nejen mistrovské tituly, ale také místa pro lednové mistrovství světa

Krátce před vánočními svátky v neděli 22. prosince se uskuteční pod hlavičkou pořádajícího oddílu TJ Ostrava KST Mistrovství České republiky v Modrém Ping Pongu, které bude současně kvalifikací na lednové MS v Londýně.

Loňský ročník byl velmi úspěšný a zúčastnilo se jej více než šedesát hráčů a hráček. Mistrem ČR se stal liberecký Josef Medek, který se společně s poraženým finalistou Adamem Vitáskem kvalifikovali na světový šampionát a doplnili tak přímo nasazeného Tomáše Sadílka. Pokud se také letos podaří naplnit kvótu 64 účastníků, tak se opět do Londýna budou moci podívat dva čeští hráči.

Oproti loňskému turnaji se domácí šampionát odehraje dvoustupňovým způsobem. Dopolední program bude zahájen kvalifikací a od 13 hodin vypukne hlavní soutěž, do které se zapojí i šestnáct nasazených dle aktuálního žebříčku pro Modrý Ping Pong.

Všichni zájemci a zájemkyně se mohou přihlašovat do 15. prosince prostřednictvím oficiálních stránek www.modrypinec.cz, kde jsou k dispozici také doplňující informace.

Modrý Ping Pong je specifickou odnoží stolního tenisu s vlastními pravidly, přesto už i zde začínají mít převahu Asiaté. Nicméně úřadujícím světovým šampionem je Angličan Andrew Baggaley. Zatím nejvýraznějším českým úspěchem na mezinárodním poli je právě čtvrtfinálové umístění Sadílka na MS z roku 2018, který si tímto výsledkem zajistil přímou nominaci na poslední světový šampionát.

foto: www.modrypinec.cz