K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dnes čeká Hodonín první čtvrtfinále Ligy mistryň


Obhájce trofeje KTS Enea Siarka Tarnobrzeg je více než atraktivním soupeřem

Podruhé za sebou se v Lize mistryň představí SKST Stavoimpex Hodonín ve čtvrtfinále. Mezi osm nejlepších klubů soutěže si český mistr zajistil postup druhým místem ve skupině D.

Los prvního kola play off však byl velmi přísný, za soupeře mu totiž určil obhájce trofeje polský KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. První utkání je na programu dnes od 18 hodin a přímým přenosem ho bude vysílat ping-pong.tv.

Sestava soupeře budí oprávněný respekt. Nejlepší evropské družstvo disponuje čtyřmi hráčkami první světové čtyřicítky. A především však velmi zkušenými hráčkami. Nejvýše postavenou na lednovém žebříčku je německá reprezentantka Han Ying (29.), následují Rumunka Elizabeta Samarová (31.), Američanka Wu Yue (33.) a úřadující mistryně Evropy Polka Li Qian (34.). „Je to určitě pro nás, jako pro klub, velká událost. Od začátku sezony byl jeden z cílů postup do čtvrtfinále, což se nám podruhé za sebou a vlastně i v historii povedlo. Nyní už můžeme pouze překvapit, zvlášť když nám los přisoudil tak silného soupeře, jako je Tarnobrzeg, který má čtyři hračky ve světové 35. Rozhodně to dopředu nevzdáváme, ale musím sportovně přiznat, že Tarnobrzeg je v tomto utkání obrovským favoritem,“ tvrdí před úvodním duelem trenér Jaroslav Mikeska.

Na otázku, v jaké sestavě jeho tým nastoupí, jen diplomaticky odpovídá: „Měli bychom být kompletní, ale nikdy nevíte, co bude.“ V tomto kontextu se sluší připomenout, že s polským velkoklubem Hodonín změřil síly i v loňském ročníku. V základní skupině sice na domácích stolech prohrál 0:3, ovšem v Polsku trojice Guo Ruichen, Iveta Vacenovská a Natalia Partyková dokázala zvítězit 3:1. Ani Tarnobrzeg tedy není neporazitelný.

Více informací o Lize mistryň najdete ZDE