K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V pátek startují boje v Evropském poháru


V soutěži mužů jsou také dva české týmy, HB Ostrov Havlíčkův Brod a TTC Ostrava 2016

Tři hrací dny potrvají boje v základních skupinách Evropského poháru mužů i žen, které začínají už v pátek. Mezi dvaceti účastníky mužské soutěže jsou také dva české kluby. HB Ostrov Havlíčkův Brod se do poháru dostal díky divoké kartě, ovšem bude mít tu čest hostit turnaj jedné ze čtyř skupin. TTC Ostrava 2016 do druhé nejvyšší klubové soutěže „spadl“ po neúspěšném vystoupení v 1. fázi Ligy mistrů. Ostravané budou hrát turnaj v rakouském Salzburgu.

Pochopitelně mnohem větší pozornost budí turnaj v Birell Aréně v Havlíčkově Brodu. Hostitelský klub má od návratu do extraligy jen ty nejvyšší ambice. V minulé sezoně bez ztráty bodu vyhrál mistrovský titul a zcela určitě bude chtít uspět i v evropské klubové soutěži. „Všichni se strašně moc těšíme. Jsme rádi, že to dopadlo takhle a hrajeme zrovna Europe Cup. Protože to chvíli vypadalo, že bychom měli jít ještě do nižší soutěže,“ uvedl pro iDNES.cz lídr brodského HB Ostrov Tomáš Tregler.

Má bezpochyby stoprocentní pravdu, vždyť tak silný tým, jakým český mistr je, si zaslouží ukázat své umění na evropské scéně. A jeho fanoušci si zaslouží po dlouhých letech půstu vidět opět boje proti zahraničním klubům. Naposledy měli tu možnost před více než pěti lety, kdy hrál Havlíčkův Brod Ligu mistrů.

Na koho se tedy vlastně mohou těšit? Ve skupině B domácí tým změří síly s portugalským GDS Junical, který neuspěl v 1. fázi Ligy mistrů, ale měl by patřit ke spolufavoritům turnaje. Dále je zde ukrajinský klub „Fortune“ Kyjev, belgický Logis Auderghem TT a španělský Visit Pontevedra. Do osmifinále, které už se hraje vyřazovacím způsobem na dvě utkání doma – venku, postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny.

Ostravané v Lize mistrů cestovali až do dalekého Jekatěrinburgu, tentokrát mají skupinu Evropského poháru výrazně blíž. V rakouském Salzburgu změří síly s belgickým TTC Sokah Hoboken, španělským Real Club Cajasur Priego T.M., italským USD Apuania Carrara Tennistavolo a domácím UTTC Sparkasse Salzburg. Jednoznačně nejzajímavějším soupeřem pro český klub bude italský klub Carrara, který má na soupisce známého Chorvata Tomislava Pucara nebo Slováka Lubomíra Pišteje.

Všechna utkání Evropského poháru vysílá živě na svém streamu ETTU TV ZDE. Konkrétně přímý přenos utkání HB Ostrov – Visit Pontevedra začíná v pátek ve 12 hodin, duel TTC Ostrava 2016 – UTTC Sparkasse Salzburg ve 20 hodin. A ve stejnou hodinu hraje ještě HB Ostrov proti Logis Auderghem TT.

Kompletní informace o Evropském poháru najdete ZDE