K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V pátek začnou v Plzni boje o mistrovské tituly mužů a žen


Ženská jednička Hana Matelová je velikou favoritkou, bude usilovat o čtvrtý titul v řadě

Mistrovství České republiky mužů a žen se v Plzni odehraje opět po šesti letech. Ve dnech 28. února až 1. března se bude hrát celkem o sedm titulů. Do bojů podle startovní listiny zasáhne téměř 250 hráčů a hráček, konkrétně je přihlášeno 141 mužů a 100 žen.

Slavnostní zahájení hlavních soutěží proběhne v pátek v 17 hodin a zúčastní se ho zástupci České asociace stolního tenisu a také 1. náměstek primátora pan Roman Zarzycký pod jehož patronací se šampionát uskuteční. Patronaci nad MČR převzal také radní Plzeňského kraje Ivo Grüner.

Šampionátu se zúčastní všichni čeští reprezentanti, včetně obhájců titulů Pavla Širučka a Hany Matelové. Budou pochopitelně hlavními favority, ovšem konkurenci budou mít tradičně velikou. Na premiérový titul v kariéře si ve dvouhře mužů brousí zuby Lubomír Jančařík a Tomáš Polanský, počítat je potřeba i s Tomášem Konečným nebo Tomášem Treglerem.

V soutěži žen je to podobné. Největšími konkurentkami by měly být kolegyně Hany Matelové z reprezentace. Tedy Dana Čechová, Karin Adámková či loňská juniorka Zdena Blašková. Hostitelský Plzeňský kraj bude mít hlavní medailová želízka nejen ve dvojnásobné olympioničce Daně Čechové, ale také v rodákovi z Dobřan Davidovi Reitšpiesovi, kteří navíc spolu budou hrát smíšenou čtyřhru.

Pořadatele z TJ Sokol Lhůta zvou nejen na kvalifikaci, která je zdarma, ale hlavně na sobotní a nedělní hlavní soutěž. Vstupné je 50 korun na den, děti a mládež do 18 let mají vstup zdarma. V sobotu večer mají diváci házenkářské extraligy možnost sledovat večerní čtvrtfinále na vstupenku z házené.

Sobotní i nedělní program začíná v 9 hodin, v neděli dopoledne proběhnou semifinálová utkání, od 14 hodin se odehraje finálový blok s předpokládaným koncem po 17 hodin. Doprovodným programem je páteční společenský večer v pivovarské restauraci Na Spilce a sobotní a nedělní zábavnou zónou, kde si všichni budou moci vyzkoušet stolní tenis v různých podobách.

Šampionát dostane veliký prostor také v televizi. Nejen na streamu ping-pong.tv, ale premiérově i v televizi Aréna Sport. Tu už fanoušci stolního tenisu znají díky přenosům z ITTF World Tour a dalších světových turnajů. V sobotu na ping-pong.tv můžete sledovat bez komentáře program na dvou hlavních stolech, třetí stream bude na celou halu. V neděli pak stůl číslo 1 bude kromě ping-pong.tv přenášet také Aréna Sport. Hlavní komentátorem bude Lukáš Foff, spolukomentátory budou Jindřich Panský, David Reitšpies a Stanislav Kučera. Dění na stole číslo 2 budete moci rovněž sledovat na ping-pong.tv.

Přehled dosavadních mistrů České republiky najdete ZDE