K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Plzni na šampionátu se rozdávaly první medaile


Dvouhry do 21 let vyhráli Jiří Martinko se Zdenou Blaškovou, mix pak David Reitšpies s Danou Čechovou

Finálový den mistrovství republiky mužů, žen, juniorů a juniorek do 21 let v Plzni začal souboji o mistrovské tituly ve dvouhrách do 21 let. Oba favorité v nich splnili papírové předpoklady, takže se z titulů radovali Jiří Martinko a Zdena Blašková.

Hráčka SK Dobré má už jednu jistotu, bude mít největší sbírku medailí na šampionátu a nebude mezi nimi chybět zlatá. Po výhře 4:0 nad Annou Klempererovou z Hodonína vyhrála dvouhru juniorek do 21 let. „Nejtěžší bylo rozhýbat tělo po náročném dni a dobře se na zápas připravit. Proti Aničce jsem hrála před týdnem v extralize, takže jsem věděla, co na ni bude platit. Samotný zápas už tolik těžký nebyl a mám obrovskou radost z toho, že jsem vyhrála,“ řekla po finálovém duelu.

Ve dvouhře juniorů do 21 let měl obhájce titulu Jiří Martinko přece jen trochu víc práce. I on přiznal, že Vlastimila Bubna velmi dobře zná a nebylo snadné najít správnou taktiku. „Jsme stejný ročník, takže se už roky potkáváme na nejrůznějších akcích. A vždy jsme hrávali vyrovnané zápasy. Proto jsem čekal, že finále bude těžké. Za stavu 2:2 na sety jsem musel změnit taktiku, držel jsem míček víc na stole, a to bylo rozhodující. Pak už jsem neměl problém. Obhájit mistrovský titul bývá mnohem těžší, než ho získat poprvé. Také proto jsem rád, že se mi to povedlo,“ shrnul své pocity po zápase Jiří Martinko.

Po dvou finálových bitvách následovaly semifinálové souboje ve čtyřhrách. Zdena Blašková s oddílovou kolegyní Anetou Širučkovou porazily dvojici Tamara Tomanová, Markéta Ševčíková a ve finále vyzvou pár Kristýna Mikulcová, Simona Šlehobrová. Ve finále čtyřhry mužů proti sobě nastoupí obhájci titulu Pavel Širuček s Tomášem Polanským a stejně jako vloni v Teplicích s nimi budou o zlato bojovat Tomáš Tregler s Tomášem Konečným.

Semifinálové souboje ve dvouhrách dokonale roztleskaly plzeňskou halu. V soutěži žen si svoje první finále v kariéře rázně řekla Karin Adámková. Měla velmi těžkou soupeřku. Dana Čechová je nejen její spoluhráčkou z Břeclavi, ale především měla v hale výrazně vyšší podporu fanoušků. Ani to jí však nestačilo a prohrála s Adámkovou 1:4. Roli favoritky naopak splnila Hana Matelová, která vyřadila Zdenu Blaškovou po výhře 4:2.

Muži svedli také dramatické souboje. Pavel Širuček neměl s Tomášem Treglerem vůbec snadnou úlohu a porazil ho až po těžkém boji Opticky sice výhra 4:1 vypadá jednoznačně, ale diváci v hale bouřlivým potleskem často ocenili bojovnost a nasazení Tomáše Treglera. Ve druhém semifinále si poradil skvělým způsobem Tomáš Polanský s reprezentačním kolegou a mnohem zkušenějším Lubomírem Jančaříkem. Vyhrál 4:2 a poprvé v kariéře se na šampionátu dospělých probojoval do finále dvouhry mužů.

Vrcholem dopoledního programu bylo finále smíšené čtyřhry, v němž dvojice David Reitšpies, Dana Čechová porazila 3:0 na sety Jiřího Martinka se Zdenou Blaškovou. V prvním setu odvrátili setbol a vyhráli ho. Pak už byli lepším párem. „Tohle nás určitě povzbudilo. Já jsem v tom setu zkazil několik míčků, ale v té koncovce nám to vyšlo. Pak už to bylo dobré,“ řekl k zápasu David Reitšpies a jeho spoluhráčka doplnila: „Jsem moc ráda, že jsme se probojovali až do finále a nakonec vyhráli. Já na Plzeňsku žiju, David odtud pochází. Proto jsem ho před šampionátem oslovila, jestli se mnou nechce hrát. Cítila jsem podporu fanoušků v hale a jsem ráda, že jsme se jim mohli za jejich přízeň takto odvděčit.“

 

Mistrovství ČR mužů a žen, Plzeň

Výsledky

Dvouhra juniorů do 21 let, finále: Jiří MARTINKO (TUS Celle) – Vlastimil BUBEN (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 4:2 (9,-9,9,-9,6,4).

Dvouhra juniorů do 21 let, finále: Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) – Anna KLEMPEREROVÁ (SKST Hodonín) 4:0 (6,6,4,3).

Smíšená čtyřhra, finále: David REITŠPIES (TV 1879 Hilpoltstein), Dana ČECHOVÁ (MSK Břeclav) – Jiří MARTINKO (TUS Celle), Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) 3:0 (10,5,9).

Čtyřhra žen, semifinále: Kristýna MIKULCOVÁ, Simona ŠLEHOBROVÁ (CDU Sport-ST Ostrava) – ŠTEFCOVÁ, Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ (SKST Baník Havířov) 3:1 (-5,9,6,9), Zdena BLAŠKOVÁ, Aneta ŠIRUČKOVÁ (SK Dobré) – Markéta ŠEVČÍKOVÁ (SKST Hodonín), Tamara TOMANOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:0 (4,6,9).

Čtyřhra mužů, semifinále: Tomáš POLANSKÝ (1.FC Saarbrücken-TT), Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk) – Vlastimil BUBEN, Jakub CRHA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:0 (11,5,7), Tomáš KONEČNÝ (SC TTC Wiener Neustadt), Tomáš TREGLER (SKST Cheb) – Jakub KLEPRLÍK, Dmitrij PROKOPCOV (SF SKK El Niňo Praha) 3:1 (9,-5,8,15).

Dvouhra mužů, semifinále: Pavel ŠIRUČEK (DARTOM BOGORIA Grodzisk) – Tomáš TREGLER (SKST Cheb) 4:1 (9,-8,5,3,12), Tomáš POLANSKÝ (1.FC Saarbrücken-TT) – Lubomír JANČAŘÍK (Post SV Mühlhausen) 4:2 (8,10,-9,6,-4,7).

Dvouhra žen, semifinále: Hana MATELOVÁ (ASRTT Etival) – Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) 4:2 (8,-7,1,-6,7,8), Karin ADÁMKOVÁ – Dana ČECHOVÁ (obě MSK Břeclav) 4:1 (9,11,7,-8,7).

Kompletní výsledky šampionátu najdete ZDE