K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Poháru ETTU se o víkendu představí oba čeští zástupci


Hráčky Moravského Krumlova budou hrát doma, klub hostí jeden ze čtyř turnajů druhé fáze poháru

Na víkendových turnajích druhé fáze Poháru ETTU se představí hned dva čeští zástupci. Muži SF SKK El Niňo Praha do ní postoupili po bezchybném výkonu ve fázi první, ženy TT Moravský Krumlov byly do druhé fáze nasazeny přímo.

A navíc hostí turnaj jedné ze čtyř skupin. Do další fáze postoupí dva nejlepší celky, ovšem snadné to mít hráčky Moravského Krumlova rozhodně nebudou. Jejich soupeřkami budou dva turecké týmy, Tigem Spor Club a Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü, čtvrtým ve skupině je nizozemský TTV Lybrae Heerlen. Ten má na soupisce například Číňanku Shuohan Men, dále pak domácí hráčky Rachel Gerardsovou, Vicky Schijvenovou či bývalou vynikající ruskou obranářku Jelenu Timinovou, která se do Nizozemska před několika lety provdala. Turecké týmy disponují výhradně domácími hráčkami, ale konkrétně Tigem Spor Club v minulém ročníku postoupil až do třetí fáze poháru.

Hráči pražského El Niňa cestují do Španělska, kde hostí turnaj skupiny C Borges Vall. Dalšími soupeři Pražanů budou ukrajinský TT Team Poltava a portugalský GDCS Juncal. Cílem českého vicemistra bude, podobně jako v případě žen Moravského Krumlova postup do další fáze, kdo ze soupeřů bude největší překážkou, je ovšem těžké odhadnout. Domácí například mají na soupisce Číňana Chang Wei Fana, jinak ovšem domácí hráče bez větších mezinárodních úspěchů. A podobné je to i u ostatních dvou týmů.

Druhá fáze Poháru ETTU se hraje v sobotu 20. října a neděli 21. října, osm postupujících ještě letos změří síly ve třetí fázi, která už se hraje systémem k.o. Připomeňme, že v minulém ročníku hráčky Moravského Krumlova z druhé fáze nepostoupily, naopak El Niňo Praha se probojovalo až do čtvrtfinále soutěže, kde prohrálo s polským Gekorglass Dziadovovo.

Kompletní informace o Poháru ETTU mužů najdete ZDE

Kompletní informace o Poháru ETTU žen nejdete ZDE