K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V pondělí začíná v Olomouci KT seniorské reprezentace


Česká mužská jednička Pavel Širuček na kontrolním turnaji na Hané chybět nebude

Podobně jako v minulém roce, tedy ještě před prvními velkými turnaji nové sezony, se hráči a hráčky sejdou na kontrolním turnaji vybraných reprezentantů a reprezentantek. V pondělí 6. srpna a úterý 7. srpna bude v Olomouci o vítězství, ale také finanční prémie hrát devět mužů a osm žen.

Výsledky kontrolního turnaje budou důležitým ukazatelem směrem k nominaci na ME jednotlivců v Alicante a také složení reprezentačních výběrů pro rok 2019. V propozicích turnaje žen je navíc jasný bonus pro vítězku – zajistí si právo startu na evropském šampionátu. Mezi pozvanými přitom chybí čtyři kvalitní hráčky. Hana Matelová, Dana Čechová, Renáta Štrbíková a Zdena Blašková. První tři jsou však výkonnostně na takové úrovni, že o jejich kvalitách není pochyb, juniorka Zdena Blašková je na tréninkovém kempu v Číně a připravuje se na Letní olympijské hry mládeže v Buenos Aires. Cesta do Alicante se tak otevírá pro Karin Adámkovou, Kateřinu Tomanovskou, Nikitu Petrovovou a další členky širší reprezentace. Zajímavostí v ženské kategorii je fakt, že pozvánku dostala i nejlepší česká kadetka Linda Záděrová, dvojnásobná medailistka z nedávného MEJ v Kluži.

U mužů je situace zcela odlišná. V Olomouci se s výjimkou Tomáše Polanského, který je po operaci ramene, představí všichni nejlepší čeští hráči. Kvůli nevydařenému loňskému evropskému šampionátu družstev budou moci v Alicante startovat pouze tři čeští hráči (ženy pojedou čtyři), je tedy jasné, že o místa v nominaci bude veliký boj. A žádný z kandidátů si logicky šanci ukázat svoji formu ujít nenechá.

Obě kategorie hrají rozdílným systémem. Muži v pondělí zahájí ve dvou skupinách z nichž dva nejlepší hráči postoupí do semifinále a následného finále a zápasu o třetí místo. Ženy odehrají turnaj systémem „každý s každým“. Kontrolní turnaj se hraje v testovací hale č. 1 Aplikačního centra Baluo na třídě Míru v Olomouci. Startuje prvním kolem žen v pondělí v 9.20 hodin a vyvrcholí v úterý od 16.30 hodin finálovými zápasy mužů a následně pak posledním kolem soutěže žen. Po celou dobu turnaje je pro fanoušky vstup zdarma.

 

Kontrolní turnaj reprezentace mužů a žen 2018, Olomouc

Seznam účastníků kontrolního turnaje

Muži, skupina A: Pavel Širuček, Ondřej Bajger, Jiří Martinko, Tomáš Tregler. Skupina B: Tomáš Konečný, Antonín Gavlas, David Reitšpies, Stanislav Kučera, Lubomír Jančařík.

Ženy: Karin Adámková, Kateřina Tomanovská, Kristýna Štefcová, Nikita Petrovová, Linda Záděrová, Aneta Kučerová, Kristýna Mikulcová, Markéta Ševčíková.