K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Portugalsku zítra začíná turnaj kategorie ITTF Challenge Plus


Nejvýše nasazeným českým hráčem je Lubomír Jančařík, turnajová třináctka

Velmi kvalitně obsazený je turnaj Seamaster 2019 ITTF Challenge Plus v portugalském Lisabonu. Nasazenou jedničkou ve dvouhře mužů je Číňan Lin Gaoyuan, světová trojka a vítěz lednového Hungarian Open. Ve dvouhře žen pak světová pět Liu Shiwen, která vloni například vyhrála turnaje v Kataru a Austrálii.

Nechybí pochopitelně ani skvělí hráči a hráčky z Evropy, takže body do světového žebříčku budou opět tvrdě „vydřené“. Na turnaji se představí celkem šest českých hráčů a stejný počet hráček. Tři z nich jsou nasazeni přímo do hlavní soutěže. Lubomír Jančařík je ve dvouhře turnajová třináctka, Pavel Širuček jedenadvacítka. Jedinou nasazenou českou hráčkou je Dana Čechová, turnajová šestadvacítka.

Ostatní musí hrát kvalifikaci k.o. systémem. Muži začínají shodně až ve druhém kole a potřebují vyhrát k postupu dva zápasy. Ženám stačí vyhrát rovněž dva zápasy a Karin Adámkové dokonce pouze jeden, protože se jen těsně nevešla mezi nasazené a v kvalifikaci začne až ve druhém kole.

Podnik v Lisabonu je také důležitou prověrkou výkonnosti pro šestici českých reprezentantů a reprezentantek do 21 let před evropským šampionátem, který se shodou okolností hraje v březnu rovněž v Portugalsku.

 

Seamaster 2019 ITTF Challenge Plus, Portugal Open

Soupeři českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 2. kolo: David REITŠPIES – Amir Hossein Hodaei (Írán), Patrik KLOS – Carlos Machado (Šp.), Tomáš POLANSKÝ – Cedric Tschanz (Švýc.), Jiří MARTINKO – Truls Moregard (Šv.),

Dvouhra žen, 1. kolo: Anežka ILČÍKOVÁ – Nikoleta Puchovanová (Sloven.), Kateřina TOMANOVSKÁ – Zhang Binyue (Čína), Nikita PETROVOVÁ – Orsolya Feherová (Maď.), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Margo DeGraefová (Bel.), 2. kolo: Karin ADÁMKOVÁ – vítězka zápasu Krittwika Royová (Ind.)/Leonie Hartbrichová (Maď.),

Dvouhra mužů do 21 let, hlavní soutěž, 1. kolo: Jiří MARTINKO – Valentin Pieraert (Bel.), Patrik KLOS – David Valenzuela (Chile), Tomáš POLANSKÝ – Tobi Falada (Nig.).

Dvouhra žen do 21 let, hlavní soutěž, 1. kolo: Anežka ILČÍKOVÁ – Naděžda Bogdanovová (Běl.), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Leili Mostafaviová (Fr.), Nikita PETROVOVÁ – Tsai Yu-Chin (Taiwan).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE