K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Praze začalo mistrovství republiky mužů a žen


Tomáš Polanský vyrazil rázně za obhajobou titulu v jedenadvacítkách

V pražské hale Oáza začalo JKD SPED mistrovství republiky mužů a žen, mužů a žen do 21 let. V kvalifikaci o postup do hlavní soutěže v dopoledním programu usilovalo devadesát hráčů (šestnáct postoupilo) a sedmdesát hráček (osm postoupilo).

Tradičně se v kvalifikaci představila řada mladých talentů, z nichž se několika podařilo postoupit. Junioři Tomáš Martinko, Filip Vybíral, Tomáš Koldas a Radim Bako si zahrají první kolo hlavní soutěže dvouhry mužů. Ve dvouhře žen postoupily naopak juniorky Gabriela Štěpánová, Anna Matějovská a především pak mladší žákyně Helena Sommerová.

Rozehrány byly rovněž soutěže dvouhry mužů a žen do 21 let, v nichž už jsou známí medailisté. Do semifinále se probojovali téměř všichni favorité. Tomáš Polanský si bez ztráty setu poradil s Radimem Bakem a pak také v Davidem Průšou. „Byly to dobré zápasy na rozehrání, oba soupeři mi ale připadali, že moc nebojují. Já jsem s výkonem v zásadě spokojen. Uvažoval jsem, zda vůbec soutěž jedenadvacítek hrát, protože už jsem ji snad dvakrát vyhrál. Ale nakonec jsem se rozhodl, že do toho půjdu a snad mi to zítra nevezme moc sil,“ řekl po postupu do semifinále.

Dalšími jistými medailisty se stali Polanského kolegové z mládežnických reprezentačních týmů Patrik Klos s Jiřím Martinkem a pak také nasazená dvojka Stanislav Kučera. V kategorii žen do 21 let naopak nasazená dvojka Markéta Ševčíková vypadla trochu nečekaně ve čtvrtfinále po prohře s Veronikou Kmeťovou. Medaili si zajistily kromě hráčky Sokola Kyjov také Stanislava Slezáková, Nikita Petrovová a po sedmisetové bitvě s Anežkou Ilčíkovou i nasazená jednička Zdena Blašková. „Bylo to hodně těžké, protože Anežka hrála super. Dávala neskutečné balony. Jsem moc ráda, že se mi podařilo vyhrál. Titul z jedenadvacítek totiž moc chci,“ přiznala Zdena Blašková.

Hlavní soutěže mistrovství republiky mužů a žen začínají v sobotu a tituly v hlavních kategoriích obhajují Antonín Gavlas a Hana Matelová.

Foto: František Zálewský

 

Mistrovství České republiky mužů a žen, Praha

Dvouhra mužů do 21 let, čtvrtfinále: Tomáš POLANSKÝ (1.FC Saarbrücken-TT) – David PRŮŠA (TTC Elizza Praha) 4:0 (9,6,7,9), Jiří MARTINKO (TJ Ostrava KST) – Vojtěch ROZÍNEK (SF SKK EL Niňo Praha) 4:2 (-12,4,9,-5,9,4), Patrik KLOS (TJ Ostrava KST) – Vlastimil BUBEN (TJ Sokol PP Hradec Králové) 4:1 (-8,7,9,10,6), Stanislav KUČERA (SF SKK EL Niňo Praha) – Jan GÓRECKI (SKST Baník Havířov) 4:1 (-11,3,9,5,6).

Dvouhra žen do 21 let, čtvrtfinále: Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) – Anežka ILČÍKOVÁ (SKST Mart Hodonín) 4:3 (-4,-10,9,8,-6,6,9), Stanislava SLEZÁKOVÁ (KST Hluk) – Barbora KAPOUNOVÁ (MK Řeznovice) 4:2 (-10,10,5,4,-7,12), Nikita PETROVOVÁ (SKST Baník Havířov) – Anna MATĚJOVSKÁ (SKST Vlašim) 4:2 (-8,7,6,-6,7,8), Veronika KMEŤOVÁ (TJ Sokol Kyjov) – Markéta ŠEVČÍKOVÁ (SKST Hodonín) 4:1 (3,-5,7,8,8).

Výsledky kvalifikace o postup do hlavní soutěže dvouhry mužů a žen najdete ZDE