K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Praze zítra vyvrcholí turnaj TOP 10 juniorů


Zdena Blašková porazila na závěr sobotního programu Ázerbajdžánku Zhou Chuyi

Prestižní turnaj juniorů a kadetů TOP 10 má za sebou druhý hrací den a účastníky všech čtyř kategorií už čekají v pražské Sparta Aréně poslední tři nedělní kola. Po šesti odehraných zápasech má stále nejblíže k prvenství v kategorii juniorů český reprezentant Tomáš Polanský, který ještě na turnaji neprohrál. Byť se tentokrát na výhru nad Rumunem Raresem Siposem pořádně nadřel a dokonce čelil dvěma mečbolům soupeře.

Blízko k prvnímu úspěchu měl naopak kadet Jan Valenta, který v sobotním večerním programu změřil síly s Italem Carlo Rossim. Přestože je malý, ale velmi rychlý Ital na turnaji nasazen jako trojka, český hráč se ho nezalekl a po předchozích dvou hladkých porážkách předvedl nejlepší výkon na turnaji. Vedl už 3:1 na sety, jenže pak se začala karta obracet a houževnatý soupeř stav vyrovnal. V rozhodujícím dějství střídali oba hráči skvělé údery a nervózní chyby, takže se rozhodovalo až v koncovce. Jan Valenta dokázal nejprve odvrátit dva mečboly soupeře, pak měl dokonce sám jeden, ale teprve až následující využil Rossi ke svému třetímu vítězství na turnaji. Valenta sice odcházel zklamaný, ale za svůj výkon se rozhodně stydět nemusel.

Mnohem spokojenější ovšem mohla být Zdena Blašková, která už před turnajem upozorňovala na to, že zápas proti Zhou Chuyi z Ázerbajdžánu bude pro ni jeden z nejtěžších. „Já jsem se na tenhle zápas speciálně připravovala, protože jsem v průběhu dne cítila, že moje hra se stále zlepšuje. Pomohl mi trenér Vrňák i Tomáš Polanský, kteří mi v tréninkové hale pomáhali s taktikou i rozcvičením. Pomohlo to a podala jsem určitě nejlepší výkon na turnaji,“ usmívala se po vítězném souboji česká kadetka. Svoji soupeřku od začátku přehrávala, nevadil jí materiál na raketě ázerbajdžánské hráčky a připsala si třetí výhru v turnaji. „Doufám, že jsem už nadobro zbavila nepříjemné nervozity a poslední hrací den ještě nějakou výhru přidám.“

Tomáš Polanský rozhodně netušil, že po pěti výhrách v řadě bude mít s Rumunem Raresem Siposem tolik práce. Jenže jeho soupeř, který se do turnaje dostal z pozice náhradníka, v předchozím duelu porazil vynikajícího Francouze Joe Seyfrieda a zjevně mu to zvedlo sebevědomí. Vyhrál úvodní dva sety, pak ještě vedl 3:1, ovšem závěr patřil českému hráči. Za mohutného povzbuzování diváků dokázal srovnat a v dramatické koncovce navíc odvrátit dva soupeřovy mečboly. Výhrou 4:3 si upevnil vedoucí pozici v průběžném hodnocení.

Závěr programu opět patřil juniorkám, a tedy dalšímu zápasu Nikity Petrovové. Proti Španělce Zhang Xuan nenašla účinnou zbraň a prohrála hladce ve čtyřech setech. V turnaji tedy i po šesti zápasech zůstává bez vítězství.

 

Turnaj TOP 10 juniorů, Praha

logo-TOP10_CMYK_white_1744d_r_215x121 

Výsledky českých reprezentantů

Kadeti: Carlo Rossi (It.) – Jan VALENTA 4:3 (7,-7,-9,-7,5,4,11)

Kadetky: Zdena BLAŠKOVÁ – Zhou Chuyi (Ázerb.) 4:2 (8,-6,7,9,-10,5).

Junioři: Tomáš POLANSKÝ – Rares Sipos (Rum.) 4:3 (-9,-9,8,-5,5,8,13).

Juniorky: Zhang Xuan (Šp.) – Nikita PETROVOVÁ 4:0 (1,9,8,8)

 

Průběžné pořadí po 6 kolech:

Junioři: Tomáš POLANSKÝ 6/0, Joe Seyfried (Fr.) 4/2, Andreas Levenko (Rak.) 4/2, Cristian Pletea (Rum.) 4/2, Rares Sipos (Rum.) 3/3, Alexandr Khanin (Běl.) 2/4, Carlos Vedriel (Šp.) 2/4, Irvin Bertrand (Fr.) 2/4, Tobias Hippler (Něm.) 2/4, Alexandru Manole (Rum.) 1/5.

Juniorky: Adina Diaconuová (Rum.) 6/0, Andre Dragomanová (Rum.) 5/1, Audrey Zarifová (Fr.) 5/1, Jing Ning (Ázerb.) 4/2, Marie Migotová (Fr.) 3/3, Xuan Zhang (Šp.) 3/3, Maria Malaninová (Rus.) 2/4, Daria Trigolosová (Běl.) 1/5, Ho Tin-Tin (Angl.) 1/5, Nikita PETROVOVÁ 0/6.

Kadeti: Vladimir Sidorenko (Rus.) 6/0, Truls Moregard (Švéd.) 6/0, Lilian Bardet (Fr.) 4/2, Maksim Grebnev (Rus.) 4/2, Bilal Hamache (Fr.) 4/2, Carlo Rossi (It.) 3/3, Chenxi Wang (Ázerb.) 2/4, Maciej Kolodziejczyk (Rak.) 1/5, Jan VALENTA 0/6, Vincent Picard (Fr.) 0/6.

Kadetky: Xingtai Chen (Ázerb.) 5/1, Tania Plaianová (Rum.) 5/1, Anastasia Kolišová (Rus.) 4/2, Jekatěrina Zironovová (Rus.) 4/2, Zdena BLAŠKOVÁ 3/3, Prithika Pavadeová (Fr.) 3/3, Anna Wegrzynová (Pol.) 3/3, Zhou Chuyi (Ázerb.) 2/4, Laura Tiefenbrunnerová (Něm.) 1/5,. Marta Vukeličová (Chorv.) 0/6.

 

Nedělní zápasy českých reprezentantů

09:30, kadeti: Jan VALENTA – Vincent Picard (Fr.)

10:20, kadetky: Zdena BLAŠKOVÁ – Chen Xingtai (Ázerb.)

11:10, junioři: Tomáš POLANSKÝ – Cristian Pletea (Rum.)

12:00, juniorky: Nikita PETROVOVÁ – Maria Malaninová (Rus.)

13:00, kadeti: Jan VALENTA – Maciej Kolodziejczyk (Rak.)

13:50, kadetky: Zdena BLAŠKOVÁ – Anastasia Kolishová (Rus.)

14:40, junioři: Tomáš POLANSKÝ – Aliaksandr Khanin (Běl.)

15:30, juniorky: Nikita PETROVOVÁ – Daria Trigolosová (Běl.)

16:20, kadeti: Jan VALENTA – Bilal Hamache (Fr.)

17:10, kadetky: Zdena BLAŠKOVÁ – Tania Plaianová (Rum.)

18:00, junioři: Tomáš POLANSKÝ – Joe Seyfried (Fr.)

18:50, juniorky: Nikita PETROVOVÁ – Andreea Dragomanová (Rum.)

 

Více informací o turnaji zde: http://www.ettu.org/en/events/europe-youth-top-10/general-information/