K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V příštím ročníku Ligy mistrů budou hrát opět Ostrava a Hodonín


Angličan Liam Pitchford je jedním ze špičkových Evropanů, kteří přijedou na sever Moravy

Stejně jako v uplynulé sezoně budou i od podzimu tohoto roku bojovat v základních skupinách Ligy mistrů mužů i žen české týmy, které v prestižní klubové soutěži hrály vloni a předloni. V mužích TTC Ostrava 2016 a a v ženách SKST Stavoimpex Hodonín.

Této soutěže, byť její název nabízí, že je určena mistrům jednotlivých zemí, se dá zúčastnit jen v případě, že se klub v žebříčku umístí do 16. místa v případě mužů a 12. místa v případě žen. A nemusí ani být aktuální mistr své země. Klubový ranking je tvořen součtem bodů jednotlivých hráčů základní sestavy. V případě českého vicemistra TTC Ostrava 2016 to ovšem znamenalo velký zádrhel. „My jsme se původně přihlásili do klubových soutěží s tím, že budeme hrát Pohár ETTU. Body Felipeho Olivarese a Ondřeje Bajgera by stačily tak na třetí předkolo. Nepočítali jsme ovšem s tím, že kadet Šimon Bělík, který není na mužském žebříčku, získá body za výhry v minulém ročníku soutěže. Porazil Omara Assara a také Tristana Floreho, za což mu do žebříčku bylo připočteno 2000 bodů. A najednou jsme byli mezi šestnáctkou nejlepších klubů,“ vysvětluje Petr Korbel.

Ligu mistrů přitom nešlo odhlásit, za to je tučná pokuta. Navíc by klub ani nemohl hrát původně plánovaný Pohár ETTU. „Museli jsme to zkrátka přijmout a budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek. Bude to ovšem hodně těžké. Věřím, že to ocení alespoň diváci, opět do Ostravy přijedou skvělé kluby se špičkovými hráči.“

Jedničkou ve skupině B je dánský celek Roskilde Bordtennis BTK 61, který před sezonou angažoval anglickou hvězdu Liama Pitchforda (15. hráč světového žebříčku). Společně se Slovincem Bojanem Tokičem (55.) bude patřit k největším favoritům skupiny. I další soupeř má ve svém středu hráče zvučných jmen. Ruský Jekatěrinburg disponuje skvělou jedničkou Dánem Jonathanem Grothem (33.) a ruský reprezentantem Alexandrem Šibajevem (72.). Rakouský Walter Wels má naopak ve svém středu Korejce Ganghyeon Parka (66.) nebo Chorvata Frane Kojiče (101.). „Budeme outsider skupiny, ovšem to neznamená, že nemůžeme uhrát alespoň nějaký dílčí úspěch. Asi největší starosti mi dělá prosincový let do Jekatěrinburgu. Už jsem tam dvakrát byl a vím, jak složitá je cesta. Zvlášť, když bude teplota minus třicet stupňů a obrovské množství sněhu,“ dodává Petr Korbel.

Ženy mistrovského Hodonína žádné dramatické cestování směrem na východ nečeká. Naopak, prestižní bude zcela určitě souboj s rakouským Linzem, kde působila řadu let Iveta Vacenovská. Dvakrát se v dresu rakouského velkoklubu radovala z triumfu v Lize mistryň, nyní poprvé bude stát například proti bývalé spoluhráčce Sofii Polcanové (22.) na druhé straně stolu. Rakušanky budou favoritky skupiny, ovšem o druhé postupové místo ve skupině se český mistr určitě popere se španělským Leka Enea Tenis de Mesa. Proti Španělce Marii Xiao (66.), Taiwance Lin Chia-Chih a jejich spoluhráčkám by mohla sestava Natália Partyková (68.), Iveta Vacenovská a Soloiya Brateyková uspět. Zvlášť, když na soupisce Hodonína je nová posila Wing Nam Ng (57.) z Hong Kongu.

 

Liga mistrů 2019/2020

Los základních skupin:

Skupina A: Fakel Gazprom Orenburg (Rus.), Post SV Mühlhausen (Něm.), Vaillante Sports Angers (Fr.), Leka Enea TDM (Šp.).

Skupina B: Roskilde Bordtennis BTK 61 (Dán.), TTSC UMMC Jekatěrinburg (Rus.), SPG Walter Wels (Rak.), TTC Ostrava 2016.

Skupina C: 1. FC Saarbrücken TT (Něm.), KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Pol.), Ping Pong Club Villeneuvois (Fr.), GDCS Juncal (Portug.).

Skupina D: Borussia Düsseldorf (Něm.), GV Hennebont TT (Fr.), Sporting Clube de Portugal (Portug.), STK Starr Croatia (Chor-).

 

Liga mistryň 2019/2020

Los základních skupin

Skupina A: TTC Berlín Eastside (Něm.), CP Lyssois Lille Metropole (Fr.), Girbau Vic TT (Šp.).

Skupina B: TT Saint-Quentinois (Fr.), UCAM Cartagena T.M. (Šp.), TTC Villach (Rak.).

Skupina C: KTS Enea Siarka Tarnobrzeg (Pol.), Méty TT (Fr.), Budaörsi 2I CS (Maď.).

Skupina D: Linec AG Froschberg (Rak.), SKST Stavoimpex Hodonín, Leka Enea Tenis de Mesa (Šp).