K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V singlu zůstali na MEJ ještě tři čeští zástupci


Kadet Ondřej Květon bojoval jako lev a výhrou nad Polákem Zalewskim si splnil sen

Odpolední program sedmého hracího dne evropského juniorského šampionátu obstaraly čtvrtfinále smíšené čtyřhry, zápasy o postup mezi šestnáct nejlepších ve čtyřhrách a dvouhrách. V singlu postoupili kadet Ondřej Květon, kadetka Helena Sommerová a juniorka Zdena Blašková.

O medaile ve smíšené čtyřhře si mezi sebou zahrají páry sedmi zemí, Česká republika mezi nimi bohužel není. Dál ovšem pokračují turnajem největší české naděje ve čtyřhrách. V juniorkách jsou to Zdena Blašková s Němkou Franziskou Schreinerovou, které porazily francouzský pár Julie Pennecová, Marie Chapetová 3:0, v kadetech Šimon Bělík s Němcem Mike Hollem, když po boji vyřadili švýcarský pár Lukas Ott, Siddarth Kumar Vepa 3:2 a také kadetka Helena Sommerová s waleskou spoluhráčkou Annou Hurseyovou. Ty si snadno poradily s Maďarkami Csenge Adamikovou a Kirou Balogovou. Čtvrtým párem mezi šestnácti nejlepšími jsou Radim Bako a Tomáš Martinko, když vyřadili tureckou dvojici Bilal Selim Tok, Tugay Yilmaz.

Ve dvouhrách už to tolik veselé nebylo. V souboji s německým reprezentantem Vincentem Senkbeilem neuspěl kadet Šimon Bělík. Prohrál 2:4 a odcházel z haly hodně zklamaný. Tomáš Martinko se Srbem Dimitrije Levajacem prohrával 1:3 na sety, dokázal vyrovnat, ale v rozhodujícím dějství měl pevnější nervy srbský hráč. Z nepříznivého stavu 4:8 dokázal dramatický souboj rozhodnout ve svůj prospěch. Se soutěží se rozloučili také Radek Skála, který prohrál s Italem Carlo Rossim 0:4, stejně jako kadetka Tereza Bártová. Ta prohrála s Walesankou Annou Hurseyovou.

Obrovskou radost měl naopak kadet Ondřej Květon, který se během zápasu s Polákem Mateusem Zalewskim snažil při vydařených míčcích překřičet svoje příznivce na tribuně. Dařilo se mu to a hlavně mu to pomáhalo. „Já bouřlivé prostředí potřebuji, mám rád, když mi někdo fandí na tribuně, dokáže mě to správně vyhecovat. Zápas byl hodně o štěstí. Měl jsem ho v prvním setu, kdy mi tam spadlo několik prasátek, měl jsem ho i v závěru, kdy soupeř začal hrát dobře z bekhendu, srovnal a rozhodoval až sedmý set. Ale vyšlo to, je to splněný sen, děkuji fanouškům za podporu,“ chrlil ze sebe po zápase jednu větu za sebou. A dodal samozřejmě, že nevzdává ani boj o čtvrtfinále, který ho čeká s Rumunem Iulianem Chiritou. „Je dobře, že se hraje až po obědě, ráno se do tempa dostávám přece jen pomaleji. Budu bojovat ze všech sil,“ slíbil svým příznivcům.

Do dalšího kola postoupila také Zdena Blašková, která porazila Ece Haracovou z Turecka 4:2. Jednoduchý souboj to rozhodně nebyl, což česká reprezentantka předpovídala už před ním. Ovšem po celou dobu měla hru pod kontrolou a dokázala se vypořádat s rolí papírové favoritky. Potvrdil to i trenér Tomáš Vrňák. „Zdena má za sebou dvě kola dvouhry s hráčkami, které ji svojí kvalitou mohly snadno zaskočit. Proto byly oba zápasy psychicky hodně těžké. Jsem moc rád, že to zvládla, dokázala, že je vyzrálá a psychicky odolná. Rozhodně byl její souboj s tureckou soupeřkou herně lepší, než první zápas, takže doufám, že to bude pokračovat i v dalším kole,“ řekl na adresu své svěřenkyně.

Spokojeně odcházela jako z posledních českých hráček z haly kadetka Helena Sommerová. Vyhrála svůj souboj s Portugalkou Patricií Santosovou 4:2 a také ona se radovala z postupu. Po vyhraném prvním setu se zdálo, že by to mohla být pro Sommerovou snadná záležitost, jenže opak byl pravdou. „Cítila jsem se už hodně unavená  a z toho pramenila občasná ztráta koncentrace. To ale tady na turnaji má už asi každý. Důležité bylo, že mi fungoval servis a mohla jsem se spolehnout na svůj bekhend. Ještě to nebyl ideální výkon, ale určitě lepší, než v prvním dnešním zápase. Postup mezi šestnáct nejlepších je určitě úspěch, ale já bych chtěla ještě dál. Myslím, že mám dobrý los, takže bych toho chtěla využít,“ řekla česká kadetka, která v boji o postup do čtvrtfinále změří síly s Řekyní Malamatenií Papadimitrouovou.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2019, Ostrava

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorů, 3. kolo: Carlo Rossi (It.) – Radek SKÁLA 4:0 (7,5,11,6), Dimitrije Levajac (Srb.) – Tomáš MARTINKO 4:3 (-7,9,6,9,-8,-3,9).

Dvouhra juniorek, 3. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Ece Haracová (Tur.) 4:2 (5,-7,7,8,-7,6).

Dvouhra kadetů, 3. kolo: Ondřej KVĚTON – Mateus Zalewski (Pol.) 4:3 (3,8,-4,-7,9,-8,9), Vincent Senkbeil (Něm.) – Šimon BĚLÍK 4:2 (10,8,-10,-13,5,8).

Dvouhra kadetek, 2. kolo: Anna Hurseyová (Wal.) – Tereza BÁRTOVÁ 4:0 (6,2,3,8), Helena SOMMEROVÁ – Patricia Santosová (Portug.) 4:2 (8,-13,5,-4,12,7)

Čtyřhra juniorů, 2. kolo: Vladislav Ursu (Mold.), Maciej Kolodziejczyk (Rak.) – František ONDERKA, Radek SKÁLA 3:1 (8,9,-8,12), Radim BAKO, Tomáš MARTINKO – Bilal Selim Tok, Tugay Yilmaz (Tur.) 3:2 (9,9,-7,-5,9).

Čtyřhra juniorek, 2. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ, Franziska Schreinerová (Něm.) – Julie Pennecová, Marie Chapetová (Fr.) 3:0 (8,3,6).

Čtyřhra kadetů, 2. kolo: Šimon BĚLÍK, Mike Hollo (Něm.) – Lukas Ott, Siddarth Kumar Vepa (Švýc.) 3:2 (-8,6,7,-6,4).

Čtyřhra kadetek, 2. kolo: Helena SOMMEROVÁ, Anna Hurseyová (Wal.) – Csenge Adamiková, Kira Baloghová (Maď.) 3:0 (3,7,5).

Kompletní informace o MEJ v Ostravě a také „live scoring“ najdete na stránkách ETTU ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky