K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Teplicích skončila kvalifikace a vše je připraveno k bojům o medaile


Příjemným překvapením ve dvouhře žen byl postup šesti juniorek a jedné kadetky

V Teplicích bylo rozehráno letošní mistrovství republiky mužů a žen. Páteční program patřil tradičně dlouhému maratonu kvalifikace dvouhry a také prvním kolům soutěží mužů a žen do 21 let.

Ve dvouhře mužů bylo celkem pětadvacet tří a čtyřčlenných skupin. Z prvních sedmi si vítězové zajistili účast přímo v prvním kole hlavní soutěže. Konkrétně Jan Górecki a Michal Mikolašík (oba SKST Baník Havířov), Tomáš Voříšek (Post SV Zeulenroda), Jan Žaloudík (SK TTC Mariánské Lázně), Josef Medek, Martin Pařízek a Michal Blinka (všichni SKST Liberec).

Vítěze dalších skupin čekala ještě druhá fáze kvalifikace, hraná k.o. systémem. V něm uspěli a rovněž do hlavní soutěže ve dvouhře mužů postoupili Petr Šilhán (SKST Liberec), Jakub Borůvka (KST Euromaster Kolín), Jakub Slapnička (ČZ Strakonice), Jakub Plachta a Adam Štalzer (oba TJ Ostrava KST), Tomáš Hort (TJ Sokol PP Hradec Králové 2), Filip Hromek (SKST Hodonín), Matěj Stach (SK DDM Kotlářka Praha) a Ondřej Květon (SK Jiskra Domažlice) .

Ženy rozehrály kvalifikaci v devatenácti skupinách. Vítězství v každé z nich znamenalo pouze postup do druhého stupně. Z něj si nakonec postup vybojovalo osm hráček. Příjemným překvapením je, že se mezi ně dostaly kadetka Halena Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha), juniorky Klára Hrabicová (SKST Baník Havířov), Anežka Ilčíková (SKST Hodonín), Tereza Pytlíková a Kristýna Pěnkavová (obě SKST Vlašim), Tereza Jirásková (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) a Jana Vašendová (TJ Ostrava KST). Doplnila je Markéta Vondráková (TJ Sokol Nusle Praha).

Šampionát v sobotu vstoupí do své hlavní části, v 9.15 minut je na programu slavnostní zahájení a pak už začnou boje o medaile ve všech jednotlivých kategoriích.

Kompletní výsledky mistrovství republiky najdete ZDE