K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Tokiu se nekonalo žádné překvapení, Číňané byli suverénní

MA Long CHN IMG_3211 web

Světová jednička Ma Long stále vládne, Fan Zhendongovi odplata za Düsseldorf nevyšla

V Japonsku skončil další podnik seriálu ITTF World Tour Platinum podle očekávání. Nejprestižnější tituly si odvezli Číňané. Dvouhru mužů vyhrál Ma Long a mezi ženami byla nejlepší Sun Yingsha. Světová jednička Ma Long vyhrál také čtyřhru společně s Xu Xinem a ve čtyřhře žen zvítězil pár Chen Xingtong, Sun Yingsha. Z triumfu se tak mohli radovat reprezentanti jiných zemích jen v soutěžích do 21 let.

Pro fenomenálního Ma Longa byla cesta za zlatem stejně složitá, jako na nedávném MS v Německu. I tam se ve finále utkal se svým krajanem a světovou dvojkou Fan Zhendongem. Ma Long i tentokrát vyšel z této bitvy vítězně a v letošním kalendářním roce prohrál pouze jediný zápas. Ve čtvrtfinále mistrovství Asie ho v dubnu porazil Korejec Jeong Sangeun. „Mám samozřejmě z vítězství obrovskou radost. Je to můj první titul na Japan Open. Před deseti lety jsem tady skončil druhý a jsem moc rád, že se mi tohle prokletí podařilo zlomit. Jsem spokojený i se svým výkonem, protože mistrovství světa skončilo teprve před několika dny a všichni jsme dost unavení,“ řekl Ma Long po svém triumfu.

Evropané nezanechali v Tokiu příliš výraznou stopu. Jedinou medaili si odvezla z dvouhry žen Němka Han Ying, ve dvouhře mužů se například do čtvrtfinále probojoval ani jeden evropský hráč.

Seriál ITTF World Tour Platinum pokračuje už tento týden turnajem China Open v Chengdu. Kvalifikace začíná 20. června, hlavní soutěž pak 22. června. Ani na tomto turnaji nestartují čeští hráči a hráčky.

 

ITTF World Tour Platinum, Japan Open

Finálové výsledky

Dvouhra mužů, semifinále: Ma Long – Xu Xin 4:2 (-5,11,6,-5,5,5), Fan Zhendong (všichni Čína) Jun Mizutani (Jap.) 4:1 (7,6,10,-9,8), finále: Ma Long – Fan Zhendong 4:1 (7,-5,7,8,5).

Dvouhra žen, semifinále: Sun Yingsha – Wang Manyu 4:0 (14,9,12,7), Chen Meng (všechny Čína) – Han Ying (Něm.) 4:1 (7,8,8,-7,5), finále: Sun Yingsha – Han Ying 4:3 (-9,9,-8,-8,7,9,8).

Čtyřhra mužů, semifinále: Koki Niwa, Maharu Oshimura – Masataka Morizono, Yuya Oshima (Jap.) 3:1 (7,9,-6,9), Ma Long, Xu Xin – Fan Zhendong, Lin Gaoyuan (Čína) 3:0 (6,6,9), finále: Ma Long, Xu Xin – Koki Niwa, Maharu Oshimura 3:0 (9,3,7).

Čtyřhra žen, semifinále: Chen Xingtong, Sun Yingsha (Čína) – Honoka Hashimotová, Hitomi Satoová (Jap.) 3:2 (-10,2,-10,8,2), Jeon Jihee, Yang Haeun (Kor.) – Chen Szu-Yu, Cheng I-Ching (Taiwan) 3:1 (11,-3,9,3), finále: Chen Xingtong, Sun Yingsha – Jeon Jihee, Yang Haeun 3:2 (-10,-8,3,7,6).

Dvouhra mužů do 21 let, finále: Lim Jonghoon (Kor.) – Tonin Ryuzaki (Jap.) 3:1 (-8,7,7,7).

Dvouhra žen do 21 let, finále: Yuka Amemurová – Miyuu Kiharová (obě Jap.) 3:1 (6,-9,8,8).

Více informací najdete na: http://www.ittf.com/tournament/2728/seamaster-2017-ittf-world-tour-platinum-lion-japan-open/#information

Související novinky

Všechny novinky